جواد نکونام

پایگاهی برای همه طرفداران نکونام

نكونام: کریمی لطف بزرگی به من کرد

مرجع خبری پرسپولیس : كاپيتان جدید تيم ملي فوتبال ايران گفت: مثل دو دوست و دو داداش با كريمي در مورد كاپيتاني حرف زديم.


جواد نكونام پس از برتري 3 بر صفر تيم ملي برابر اندونزي اظهار داشت: بازي را خوب شروع كرديم اما در نيمه اول استرس داشتيم تا به گل برسيم.

بعد از آنكه دروازه اندونزي باز شد سوار بازي شديم و در نيمه دوم تمركز بازيكنان بيشتر بود.

وي در مورد 2 گلي كه به اندونزي زد، گفت: برد تيم ملي مهم‌تر از گلزني من است. مهم موفقيت تيم ملي است و خدا را شكر مي‌كنم كه توانستم گل بزنم. آرزوي هر فوتباليستي گلزني براي تيم ملي است.

نکونام در مورد صحبت او با علي كريمي و فرهاد مجيدي براي كاپيتاني گفت: كي‌روش در مورد كاپيتاني توضيح داده است. من هم مشكلي با علي كريمي نداشتم و ما مثل دو دوست و دو داداش در اين مورد حرف زديم. كريمي لطف بزرگي كرد و من افتخار مي‌كنم كه كاپيتاني براي بازيكنان ارزشي ندارد.

وي در مورد برتري برابر اندونزي تأكيد كرد: ما هميشه ايران هستيم و حريفان از رويارويي با ايران هراس دارند. بايد خودمان را باور داشته باشيم. تمام آسيا ما را باور دارند و ما هم بايد خودمان را باور داشته باشيم. از مردم هم تشكر مي‌كنم كه امروز حضور پرشوري در ورزشگاه آزادي داشتند.

بازيكنان تيم اوساسوناي اسپانيا در مورد اعتصاب بازيكنان در لاليگا گفت: بازيكنان براي دريافت حق و حقوق خود اعتصاب كردند و با اين اعتصاب به حق و حقوق هم در دسته يك و هم در دسته دو رسيدند. ما شروع خوبي با مساوي برابر اتلتيكو داشتيم.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم شهریور 1390ساعت 10:43  توسط شقایق  | 

تصاویر ناب و مخفیانه از جواد نکونام

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390ساعت 14:28  توسط شقایق  | 

گزارشی جالب از زندگی جواد نکونام و مسعود شجاعی در اسپانیا !


آن اوایل كه مسعود شجاعی به پامپلونا رفت، هر دو با هم در یك خانه زندگی می‌كردند ولی جواد نكونام هم بخوبی می‌دانست كه مسعود موقتا در خانه‌اش میهمان است. شجاعی می‌گوید: «خب فقط یك مدتی در كنار هم بودیم و الان جدا هستیم.» این جدایی هم به خاطر میهمان‌هایی بود كه از ایران می‌آمدند.
ولی جدا كردن خانه‌ها به این منظور نیست كه جواد نكونام و مسعود شجاعی خیلی همدیگر را نمی‌بینند. آنها بیشتر وقت‌ها در خانه هم هستند و ایام را با هم سر می‌كنند. زمانی كه با هم در یك خانه بودند همه چیز خیلی اصولی پیش می‌رفت.

طبق برنامه یك روز در میان باید یكی از آنها خانه را تمیز می‌كرد تا مبادا همه جا كثیف بماند. برای درست كردن غذا هم همیشه مكافات داشتند. از آنجا كه هر دو آشپزی بلد نبودند، تخم‌مرغ معمولا سفره آنها را مزین می‌كرد. شجاعی با خنده می‌گوید: «بله، بیشتر تخم‌مرغ درست می‌كردیم و می‌خوردیم.» اما یك رستوران خوب Fast Food هم در نزدیكی خانه جواد بود و هست كه پیتزاهایش در شهر شهرتی دارد.
روزهایی كه هر دو برای تخم‌مرغ درست كردن تنبلی به خرج می‌دادند، با این رستوران تماس می‌گرفتند تا برایشان پیتزا یا ساندویچ بیاورد. الان هم این تماس‌ها ادامه دارد و این دو بازیكن ایرانی رستوران مورد نظر را آباد كرده‌اند.  

تفریحات نكونام و مسعود در شهر پامپلونای اسپانیا خیلی محدود و در واقع تكراری است. یك پارك زیبا در كنار خانه جواد هست كه معمولا برای قدم زدن به آنجا می‌روند. هر دو خوره پلی‌استیشن هستند و اگر به خانه همدیگر بروند اولین كاری كه می‌كنند روشن كردن پلی‌استیشن است. هر دو خوب بازی می‌كنند، اما معمولا این مسعود است كه برنده می‌شود.

اینترنت هم یكی از سرگرمی‌هایشان است. اخبار ایران و جهان را خیلی ریز دنبال می‌كنند تا مبادا از قافله عقب بمانند. نكونام و مسعود هم مثل هر فوتبالیست دیگری به مد و ماشین خیلی اهمیت می‌دهند. نكو عاشق بی‌ام دبلیو است. پیش از این‌كه به اسپانیا برود، در آلمان سفارش یكی از این بی‌ام دبلیو‌های جدید و فول آپشن را داد كه الان هم زیر پایش است.  

شجاعی هم عاشق ماشین‌های آلمانی است و مثل جواد از بی‌ام ‌دبلیو خوشش می‌آید. جواد نصفی از درآمدش را خرج لباس و كفش می‌كند و حاضر است هر پولی را بالای چیزی كه از آن خوشش می‌آید، بپردازد. در تیم ملی با اغلب بازیكنان كل خوش‌تیپی می‌اندازد.
مادرش می‌گوید: «زمانی كه در امارات بود، هر چه پول درآورد خرج لباس و كفش كرد.» وقتی درآمد میلیاردی باشد این چیزها خیلی طبیعی است. شجاعی هم به شیك‌پوشی خیلی اهمیت می‌دهد و از زمانی كه به اسپانیا رفته بیشتر به این مساله اهمیت می‌دهد.
او از نكو خیلی تاثیر گرفته اما خودش هم می‌داند كه نمی‌تواند به خوش‌تیپی جواد باشد.
گوش دادن به موسیقی هم قسمتی از سرگرمی‌های آنهاست. نكو عاشق صدای رضا صادقی است و تمام آهنگ‌های او را دانلود می‌كند. شجاعی هم هر موسیقی‌ای دم دست باشد گوش می‌دهد اما بیشتر ترجیح می‌دهد غمگین باشد.

جواد از سینما رفتن خیلی بدش می‌آید درست مثل مسعود. اما فیلم دیدن را دوست دارند و دی‌وی‌دی‌های روز را رد و بدل می‌كنند. یك ایرانی در كنار هر دوی آنها است كه كارهایشان را خیلی خوب راه می‌اندازد و هر جا كه گیر كنند، به دادشان می‌رسد. در واقع او مترجم این دو محسوب می‌شود. تفاوت اصلی مسعود و نكونام در این است كه جواد هیاهو و شلوغی را دوست دارد، اما مسعود عاشق سكوت و آرامش است.

بزرگ‌ترین آرزوی شجاعی این است كه روزی وقت مناسبی گیر بیاورد و برای مدتی از شهر بزند بیرون: «به خدا آرزو دارم مدتی را در یك جای دنج در طبیعت سپری كنم. شاید هم در كنار دریا. نمی‌دانم، از این زندگی شهری خسته شده‌ام. دنبال یك وقت خالی هستم.»
او كلا تفكرات خاصی دارد ولی در مجموع جزو بچه باحال‌های تیم ملی محسوب می‌شود. با همه گرم می‌گیرد و همیشه آرام است. اما نكونام این‌طور نیست، از خبرنگاران كمی فراری است و پیچاندن را خوب بلد است.
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390ساعت 14:14  توسط شقایق  | 

لیست قطبی به تفکیک پست برای بازی با ازبکستان

افشین قطبى 23 بازیکن را براى سفر به تاشکند انتخاب کرده که اسامى آنها را در جایى دیگر مى بینید

افشین قطبى 23 بازیکن را براى سفر به تاشکند انتخاب کرده که اسامى آنها را در جایى دیگر مى بینید. در این لیست و به تفکیک پست، سلیقه قطبى چنین بوده است؛
*درواز هبان: 3 نفر (رحمتى، طالبلو، معمارزاده)
*دفاع میانى: 3 نفر (عقیلى، حسینى، طالبى)
*دفاع کنارى: 4 نفر (کعبى،نصرتى، محمد،اشجارى)
*هافبک دفاعى: 3 نفر (آشوبى، حسین کاظمى، پژمان نورى)
*هافبک طراح: 3 نفر (مبعلى،نکونام، شجاعى)
*هافبک کنارى: 4 نفر (زندى، معدنچى، خسرو حیدرى، حاج صفى)
*مهاجم: 3 نفر (مجتبى زارع،نوروزى،برهانى)
توضیح: درا ین لیست اغلب نفرات قابلیت بازى در چند پست را دارند.به عنوان مثال نصرتى در دفاع میانى و کنارى، شجاعى در خط میانى و حمله، نکونام، پژمان نورى، معدنچى و.. . اما درا ین تقسیم بندى پستها ملاک بازى قبلى این نفرات در تیم ملى و جایگاهى است که قطبى از آنها استفاده مى کند.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم شهریور 1388ساعت 10:22  توسط شقایق  | 

چند عکس از جواد نکونام

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم شهریور 1388ساعت 18:54  توسط شقایق  | 

اسامی تیم ملی فوتبال بزرگسالان جهت دیدار با بحرین

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، اسامی بازیکنان تیم ملی بزرگسالان جهت دیدار دوستانه مقابل تیم ملی بحرین از سوی سرمربی تیم ملی به شرح ذیل اعلام شد:

هادی عقیلی – رحمان احمدی – فرزاد آشوبی – آرش برهانی – احسان حاج صفی – خسرو حیدری – سیدجلال حسینی – مجتبی جباری – حسین کعبی – حسین کاظمی – هادی نوروزی – محمدرضا خلعتبری – میثاق معمارزاده – علیرضا محمد – محمد نصرتی – پژمان نوری – سیدمهدی رحمتی – وحید طالبلو – فرشید طالبی -فریدون زندی – مجتبی زارع – حسن اشجاری
ضمنا جواد نکونام – مسعود شجاعی – آندرانیک تیموریان – مهرزاد معدنچی و ایمان مبعلی در کشور بحرین به تیم ملی ملحق خواهند شد.
لازم به ذکر است بازیکنان حاضر در لیگ برتر ایران باید روز شنبه مورخ 7/6/88 ساعت 1 بامداد در آکادمی ملی فوتبال خود را به کادر فنی معرفی نمایند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم مرداد 1388ساعت 18:45  توسط شقایق  | 

برای دیدار تدارکاتی با بوسنی؛نکونام، شجاعی و مبعلی به اردوی تیم ملی ملحق شدند

برای دیدار تدارکاتی با بوسنی؛نکونام، شجاعی و مبعلی به اردوی تیم ملی ملحق شدند
سه لژیونر تیم ملی فوتبال کشورمان دوشنبه شب به اردوی این تیم در کشور بوسنی ملحق شدند.
 جواد نکونام و مسعود شجاعی دو ملی پوش ایرانی باشگاه اوساسونای اسپانیا، شب گذشته از طریق وین عازم سارایوو پایتخت بوسنی شدند تا خود را به اردوی تیم ملی معرفی کنند. همچنین ایمان مبعلی هافبک ایرانی تیم النصر امارات نیز شب گذشته(دوشنبه شب) بطور مستقیم از امارات راهی بوسنی شد تا به اردوی تیم ملی بپیوندد.

مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر افزود : در حال حاضر تمامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی ملحق شده اند تا خود را برای دیدار روز چهارشنبه آماده کنند.

نبی در خصوص دیداربا بوسنی اظهار داشت: تیم ملی فوتبال بوسنی ظرف چند سال اخیربه نتایج قابل توجهی در فوتبال اروپا دست یافته و صعود این تیم در رنکینگ فیفا موید همین نکته است. امیدوارم کادر فنی از دیدار مقابل این تیم قدرتی نهایت استفاده را در شناسایی نقاط ضعف و قوت تیم ملی ببرد و جدای از نتیجه، این دیدار تدارکاتی بتواند به پیشرفت فنی و کیفی تیم ملی کمک کند.

تیم ملی فوتبال کشورمان یکشنبه گذشته عازم شهربوسنی شده است و تاکنون دوجلسه تمرینی را در این کشور برگزارکرده است. تیم کشورمان روزچهارشنبه 21 مرداد در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی فوتبال بوسنی خواهد رفت.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد 1388ساعت 13:42  توسط شقایق  | 

اتفاقات عجیب برای بازیکنانی که در بازی ایران - کره مچ‌بند سبز داشتند !

اتفاقات عجیب برای مچ‌بند به دستان بازی حساس ایران و کره‌جنوبی که برای صعود به جام جهانی حکم مرگ و زندگی را داشت، با یک اتفاق غیرمنتظره برای ایرانی‌ها آغاز شد. شش ملی‌پوش ایرانی با مچ‌بندهای سبز وارد زمین بازی شدند که این حرکت، همراهی با مردمانی که به طرفداری از یکی از کاندیداها به خیابان‌ها آمده بودند تلقی شد. نصرتی، مهدوی‌کیا، کریمی، نکونام، شجاعی و کعبی این شش ملی‌پوش بودند که در نیمه دوم مجبور شدند این مچ‌‌بندها را دربیاورند.

به مرور اما اتفاقات خاصی برای آنان رخ داد. کعبی از سایپا کنار گذاشته شد. شایعه این بود که به خاطر بستن مچ‌بند سبز باید این تیم را ترک کند. مهدوی‌کیا و کریمی از تیم ملی خداحافظی کردند و در نامه مهدوی‌کیا به طور غیرمستقیم به قضیه مچ‌بندها اشاره شده بود. نصرتی از پرسپولیس پیشنهاد داشت اما ناگهان به تراکتور رفت و نکونام نیز در مصاحبه‌ای آتشین به منتقدان خود تاخت. حالا اما علی کریمی در حالی از پرسپولیس کنارگذاشته می‌شود که باید مشکل او را آخرین ترکش‌های آن ماجرا دانست.
عکسایی در مورد این مطلب :

moche sabz

moche sabz

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم مرداد 1388ساعت 14:54  توسط شقایق  | 

نکونام: ما را به خاطر علی کریمی هو کردند

جواد نکونام هنوز هم از حرف‌هایی که بعد از آخرین بازی تیم‌ملی در مورد او زده شد و او و برخی دیگر از بازیکنان به سیاسی‌کاری متهم شدند، دل چرکین است. او در مصاحبه با یک مجله درد دل کرده است.
جواد نکونام که معمولا درباره اتفاقات حاشیه‌ای به ندرت از خود واکنش نشان می‌دهد این‌بار در خصوص برخی موضع‌گیری‌ها پاسخ تندی داده است. چرا؟ ببینید بعد از گذشت این همه سال لااقل خیلی‌ها می‌دانند که من اصلا اهل حاشیه نیستم. اگر بازیکنی بودم که به طور مداوم به دنبال مسایل حاشیه‌ای است مطمئن باشید اصلا به اینجا نمی‌رسیدم اما عده‌ای واقعا درباره بازیکنان تیم‌ملی ناجوانمردانه قضاوت کردند و حرف‌هایی را مطرح کردند که خون من به جوش آمد. هر کسی جای ما باشد واکنش نشان می‌دهد.
چه حرف‌هایی؟
خودتان بهتر می‌دانید عده‌ای که من اصلا اسمشان را خبرنگار نمی‌گذارم درباره من و دیگر بازیکنان با تجربه تیم‌ملی حرف‌هایی نوشتند و حتی با گستاخی تمام ما را وطن‌فروش خوانده‌اند. البته خوشحالم که مهدوی‌کیا کنایه معناداری را متوجه این افراد کرد اما من هم نمی‌توانستم سکوت کنم. بنابراین موضع‌گیری کردم. گفتم: آنهایی که چنین مسایلی را مطرح می‌کنند وطن فروش هستند نه ما.
اما بستن مچ‌بند سبز در آن دوره یک نوع حرکت سیاسی تلقی می‌شد.
ابدا، این‌طور نیست. در تمام طول زندگی‌ام هرگز طرف سیاست نرفته‌ام. من یک آدم فوتبالی هستم. کاملا فوتبالی. با همه ویژگی‌هایی که یک بازیکن می‌تواند داشته باشد. هیچ‌وقت کار سیاسی نکردم. نه من بلکه بازیکنان تیم‌ملی هم هیچ‌وقت دست به کار سیاسی نزده‌اند.
خب، باور این مساله کمی سخت است اما خب بهتر است بگذریم.
نه، نیازی نیست بگذریم. ما سال‌هاست که برای فوتبال این مملکت زحمت کشیده‌ایم. خیلی برای ما سخت است که عده‌ای به خودشان اجازه می‌دهند درباره ما این‌طور قضاوت کنند. خائن همین‌ها هستند. همین افرادی که فوتبال ایران را با چنین نوشته‌هایی مدام وارد حاشیه می‌کنند. ما همیشه برای ایران افتخار‌آفرینی کرده‌ایم. وقتی مهدوی‌کیا به آلمان رفت خیلی از ایرانی‌ها به ایرانی بودن خود افتخار کردند. کریم باقری هم همین‌طور. دایی و کریمی هم همین‌طور.
بعد از صعود نکردن تیم‌ملی به جام‌جهانی تقریبا همه سکوت کردند. کسی جوابگو نبود. فکر نمی‌کنی این مساله هم در شکل‌گیری چنین مطالبی نقش داشت؟
ببینید، قرار نیست وقتی دیگران سکوت می‌کنند بازیکنان با تجربه تیم‌ملی با چنین حملاتی روبه‌رو شوند. ما زحمت خودمان را کشیدیم اما به جام‌جهانی نرفتیم. مردم ناراحت هستند. من این مساله را خوب می‌فهمم اما با همه اینها یک تعداد محدودی هستند که به راحتی به خودشان اجازه تهمت زدن می‌دهند. من با این دسته از خبرنگاران مشکل دارم. حتی به نظرم باید قلم و کاغذ را از این آدم‌ها گرفت. آدم‌هایی که فقط به دنبال منافع شخصی‌شان هستند.
گویا این مساله امثال تو را دلسرد کرده است؟
نه. ما دیگر به این حملات عادت کرده‌ایم اما قرار نیست دیگر سکوت کنیم. من به همین خاطر جواب دادم.
جواد نکونام انتخاب‌های خوبی داشته است. نه؟
دقیقا همین‌طور است وقتی قراردادم با پاس تمام شد باید تصمیم می‌گرفتم. در فاصله پنج ماه مانده به جام‌جهانی نباید ریسک می‌کردم. خب امارات را انتخاب کردم. پول خوبی هم می‌گرفتم. بعد از جام‌جهانی هم که به اوساسونا رفتم.
حرکت تو از این نظر جالب توجه بود که در ادامه فوتبالت به پیشرفت بیشتر اهمیت دادی تا پول.
یک موضوعی را بگذارید روشن کنم. این طور نیست که هر کسی به فوتبال امارات رفت تمام شد. نه اما این مساله را قبول دارم که جای پیشرفت ندارد. از فوتبال بازی کردن در لیگ امارات هرگز به جایی نمی‌رسیدم. من برای فوتبال و زندگی در امارات ساخته نشده بودم. اگر در فوتبال ما باشگاه‌ها پول کافی داشتند هیچ بازیکنی لیگ امارات را انتخاب نمی‌کرد.
خودت تصور می‌کردی که روزی در پامپلونای اسپانیا تا این حد میان مردم محبوب باشی؟
محبوب شدن در فوتبال اسپانیا خیلی کار سختی است. رشد کردن از لحاظ فوتبالی هم همین‌طور. آنها فرهنگ خاص خودشان را دارند. سال اول خیلی از هواداران این تیم من را نمی‌شناختند اما من مدام به خودم می‌گفتم یک روز برای اینها آشنا می‌شوم. آشنایی که دوستش دارند. خدا من را کمک کرد. حرف زدن و آشنا شدن برای نیمه دیگری که به من تعلقاتی نداشتند خیلی کار سختی بود.
فضای فوتبال ایران بعد از اینکه از اسپانیا برمی‌گردی چقدر برای تو غریبه است؟
باور کنید این را با تمام وجود می‌گویم. ما هیچ‌وقت نمی‌توانیم به فوتبال اسپانیا برسیم هیچ‌وقت. چون فضای فرهنگی فوتبال ما خیلی آشفته است. هر روز درگیری رسانه‌ای، هر روز تهمت و هر روز دروغ. خب در چنین شرایطی توقع دارید فوتبال رشد کند؟ ابدا چنین نیست. در واقع راحت‌تر بگویم ایران در فوتبال هزار سال دیگر هم اسپانیا نمی‌شود. این یک رویای دست نیافتنی است.
خیلی‌ها به دستمزد بالای بازیکنان انتقاد دارند. نظر تو چیست؟ من این عده را درک می‌کنم. این دسته از افراد توقع دارند که فقط کمی با یک بازیکن فوتبال از لحاظ مالی اختلاف داشته باشند. در حالی که نمی‌دانند اگر روزنامه نگار با قلم خود کار می‌کند، اگر با فکر و ذهن خود کار می‌کند فوتبالیست با جان و روح خود بازی می‌کند. رباط صلیبی من پاره شد. هیچ‌کس نمی‌داند چه روزهایی را پشت سر گذاشتم. همه تاسف می‌خوردند. دست شان هم درد نکند اما مگر می‌توانستند درک کنند که چه فشار روحی را تحمل می‌کردم. مقابل آینه می‌ایستادم نکونام دیگری را می‌دیدم باورم نمی‌شد. در اوج تبدیل به یک تکه گوشت شده بودم که جز با عصا حتی نمی‌توانستم راه بروم باز برمی‌گشتم، سر می‌چرخاندم، کلافه بودم و کابوس بود.
نهایت فوتبال تو کجاست؟
اسپانیا، لالیگا.
یعنی به لیگ‌های دیگر فکر نمی‌کنی؟
اصلا دوست ندارم لیگ دیگری جز لالیگا را تجربه کنم. در اسپانیا کارهای عقب افتاده زیاد دارم.
منظورت پیوستن به بارسلوناست؟
خب، این همیشه برای من رویا بوده است، اما وقتی به اسپانیا رفتم، فهمیدم که هیچ چیز دیگر فقط رویا نیست. اگر تلاش کنم و اگر بخواهم می‌رسم شک نکنید. البته در شرایط فعلی خیلی ذهنم را درگیر این مسایل نمی‌کنم.
پس خیلی جاه‌طلب نیستی و این برای یک فوتبالیست خیلی امر خوشایندی نیست.
اتفاقا این‌طور نیست. جاه‌طلب‌تر از من پیدا نمی‌کنید، اما من پله به پله حرکت می‌کنم. همیشه از تنش فرار می‌کنم. از حاشیه دوری می‌کنم.
بهتر است راجع به تیم‌ملی حرف بزنیم. قبول داری که تمام دلخوشی مردم در بازی آخر فرو ریخت؟
مردم از بازی ما مقابل کره‌جنوبی راضی بودند. ببینید راحت‌تر بگویم، مردم از بازی‌های قبل دلخوری‌شان جمع شده بود. دیگر چیزی به کره‌جنوبی نرسید. در واقع می‌خواهم بگویم چیزی به یکباره فرو نریخت، کم‌کم این اتفاق رخ داد. دلخوری مردم به طور تدریجی جمع شد. همه می‌دانستند که شرایط صعود چقدر سخت شده است.
مسوولان فدراسیون به نوعی قصد دارند این ناکامی را به گردن علی دایی بیندازند. آنها می‌گویند بازی با عربستان کار تیم‌ملی را یکسره کرد. موافقی؟ نه. ابدا این‌طور نیست. علی دایی مقصر نبود. اگر به عربستان باختیم به این معنا بود که از بالاترین مقامات فدراسیون تا تدارکات تیم‌ملی همه مقصر بوده‌اند اما ما یاد گرفته‌ایم در چنین شرایطی یقه مربی را می‌گیریم و همه تقصیرها را به گردن او می‌اندازیم. واضح‌تر بگویم؛ این برانکو نبود که ما را به جام‌جهانی برد، ما تیم خیلی خوبی داشتیم. مجموعه خیلی حرفه‌ای داشتیم. برانکو تاثیرگذار بود، مربی بزرگی بود اما به تنهایی هیچ کاری نمی‌توانست انجام دهد.
حتما به این مساله فکر کرده‌ای که اگر دنیزلی در تیم‌ملی بود چه اتفاقی رخ می‌داد؟ همیشه دوست داشتم که با دنیزلی کار کنم. فرقی نمی‌کند که کجا و در چه تیمی. حالا هم که افشین قطبی است با تمام وجودم در خدمت تیم‌ملی خواهم بود.
در بازی ایران مقابل عربستان تو به عنوان یک بازیکن با تجربه چه حسی داشتی؟
صدای تماشاگران که داشتند بازیکنان و علی دایی را هو می‌کردند را که شنیدم اصلا باور نمی‌کردم که در آزادی بازی می‌کنیم. ساعت اسکوربورد ورزشگاه را نگاه کردم. دقیقه 36 بود. باورم نمی‌شد. دقیقه 36 نیمه اول زیر فشار تماشاگران خودی بودیم. فهمیدم کار سختی داریم. البته عربستان ما را غافلگیر کرد.
این مشکل به خاطر حضور علی دایی روی نیمکت تیم‌ملی بود؟
نه. اصلا این‌طور نیست. ما را به خاطر نبودن علی کریمی هو می‌کردند. خب چه اتفاقی افتاد؟ ما باختیم.
در بازی آخر گفته می‌شد که رختکن فضای ملتهبی داشت. این مساله صحت دارد؟
نه. فضای رختکن در بازی آخر مقابل کره‌جنوبی مثل همیشه بود.
خیلی‌ها معتقدند فدراسیون نباید دایی را به این راحتی کنار می‌گذاشت. نظر تو چیست؟ آیا شوک مناسبی بود؟
من در این‌باره نظری ندارم. تصمیمی بود که دیگران گرفتند. همیشه وقتی کار تمام می‌شود از این اگرها و اماها زیاد به سراغ ما می‌آید.
می‌گفتند محبوبیت تیم‌ملی با دایی کمرنگ شده است.
این حرف‌ها واقعا خنده‌دار است. تیم‌ملی همیشه محبوب است. چه دایی در آن باشد و چه نباشد. اتفاقا محبوبیت تیم‌ملی با دایی بیشتر هم شده بود. چون مردم می‌دانستند که دایی چقدر با تعصب نسبت به تیم‌ملی فکر می‌کند.
آقای نکونام! مهدوی‌کیا، هاشمیان و کریمی از تیم‌ملی خداحافظی کردند.
بله. خیلی تلخ است. حیف شد. دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند کارهایی که مهدوی‌کیا، کریمی و هاشمیان برای تیم‌ملی انجام دادند را تکرار کند. دریبل‌های کریمی، استارت‌های مهدوی‌کیا و گل‌های به یاد ماندنی هاشمیان برای این مردم فراموش نشدنی است.
وضعیت ادامه فعالیت تو به کجا رسید. آیا در اوساسونا می‌مانی؟
به احتمال فراوان در اوساسونا می‌مانم. بحث پیوستنم به ویارئال تا حدود زیادی منتفی شده است

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم مرداد 1388ساعت 18:33  توسط شقایق  | 

مهدوی کیا، کریمی و نکونام در تیم منتخب دهه آسیا

سایت گل اقدام به انتخاب تیم برتر یک دهه فوتبال آسیا کرده که در این میان نام سه بازیکن از ایران به چشم می خورد. دهه 2000 تا 2010 ، یک دهه خوب برای فوتبال آسیا بوده است. آسیایی ها برای اولین بار میزبان جام جهانی شدند و در زمین مسابقه پیشرفت کردند. در ده سال قبل، علی دایی، سامی الجابر، هوانگ سون هو، کازیوشی میورا و های هیدونگ تنها تعدادی از بازیکنانی بودند که می‏توانستید در خط حمله قرار دهید. در این تیم نام مهدی مهدوی‏کیا، جواد نکونام و علی کریمی سه ستاه فوتبال ایران حضور دارد. سایت گل در مورد مهدوی کیا چنین می‏نویسد: این ستاره ایرانی هشت سال در هامبورگ حضور داشت و بهترین بازیکن آسیا در سال 2003 با یک خداحافظی عاطفی با تماشاگران هامبورگ به اینتراخت فرانکفورت رفت. استوار و درجه یک! همچنین در مورد جواد نکونام می‏نویسد: این بازیکن نه تنها بیش از 100 بازی برای تیم ملی انجام داده ، بلکه به عنوان اولین بازیکن ایرانی به اسپانیا رفت و به یک تیم متوسط پیوست و بعد از یک شروع آرام به سمت پیشرفت حرکت کرد. بعد از سه فصل هواداران و هم‏تیمی‏هایش او را دوست دارند. چیزی که در مورد این بازیکن قدرتمند ایرانی اهمیت دارد این است که او چطور بازی‏اش در این سال‏ها پیشرفت کرده است. دیگر بازیکن ایرانی در این تیم علی کریمی است که سایت گل در مورد وی اینچنین می‏نویسد: جادوگر تهران هم اکنون کفش‏های خود را در عرصه ملی آویزان کرده است. بعد از آن، خیلی زود کریمی به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شد و به بایرن مونیخ پیوست.
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مرداد 1388ساعت 1:35  توسط شقایق  | 

عکس

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم تیر 1388ساعت 11:29  توسط شقایق  | 

تاكيد مديربرنامه‌هاي شماره 6 اوساسونا: ويارئال به دنبال جذب نكونام نيست

باشگاه ويارئال اسپانيا در زمان حضور پيگريني خواهان جذب جواد نكونام بود و پس از حضور سرمربي جديد در اين تيم جذب هافبك ايراني منتفي شد.

در روزهاي اخير اخباري مبني بر علاقه باشگاه ويارئال اسپانيا به جذب جواد نكونام منتشر شد اما مديربرنامه هاي اين بازيكن اين انتقال را منتفي دانست.
محمودرضا فاضلي در اين مورد گفت: مربي قبلي ويارئال(پيگريني) خواهان جواد نكونام بود؛ اما ارنستو وال‌ورده مربي حال حاضر اين تيم نظر خاصي نسبت به نكونام ندارد و اين امري طبيعي در فوتبال است كه هر مربي با عقيده خود بازيكنانش را انتخاب كند.
وي تاكيد كرد: جواد تصميم گرفته در اوساسونا بماند و بعيد مي‌دانم به پيشنهاد ديگري فكر كند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم تیر 1388ساعت 22:22  توسط شقایق  | 

جواد نكونام با تكذيب مصاحبه‌هاي دروغين: عليه فدراسيون فوتبال حرف نزده‌ام / فعلا درباره تيم ملي صحبت

كاپيتان تيم ملي فوتبال ايران گفت: من در اين مدت هيچ مصاحبه اي انجام نداده ام اما نمي دانم كه چرا برخي از روزنامه‌ها از قول من مطالب غير واقعي را منتشر كردند.

جواد نكونام اظهار كرد: پس از بازگشت تيم ملي از كره جنوبي حتي يك كلمه هم درباره فدراسيون فوتبال و تيم ملي صحبت نكردم، تنها يك بار آن هم در مراسمي كه اخيرا برگزار شد در باره احتمال انتقالم به ويا رئال صحبت كردم اما متاسفانه برخي رسانه ها مطالب كذبي را از زبانم چاپ كردند. به عنوان نمونه در روزنامه ها آمده است كه من اعلام كرده‌ام فدراسيون فوتبال پاسپورتم را گرفته است. در صورتي كه گذرنامه‌ام در دست خودم است.

وي افزود: در تمامي اين سال ها هيچ‌گاه به خودم اجازه ندادم يك كلمه درباره فدراسيون صحبت كنم و براي آن افرادي كه چنين مطالب كذبي مي نويسند بسيار متاسفم. نمي‌دانم اين عده معدود چگونه به خود اجازه مي دهند حرفي كه نزده‌ام را به نقل از من منتشر كنند.

نكونام در پايان گفت: نمي خواهم تا زماني كه وضعيت فوتبال ما مشخص شود درباره تيم ملي صحبت كنم.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم تیر 1388ساعت 22:50  توسط شقایق  | 

پيشنهاد دوباره ويارئال براي جذب نكونام

باشگاه ويارئال اسپانيا به دنبال راهي براي جذب بازيكن ايراني اوساسونا است.

به نقل از آس اسپانيا، در فهرست خريد بازيكنان ويارئال نام جواد نكونام و پلاسيل مشاهده مي شود.
آس اسپانيا در گزارشي از وضعيت بازار نقل وانتقالات تابستاني در باشگاه ويارئال آورده است: هر چند ويارئال دو بار و رسما تمايل براي خريد نكونام را تكذيب كرده اما با پايين نيامدن قيمت اين بازيكن به نظر مي رسد اين تيم با همان شرايط قبلي حاضر به خريد نكونام باشد.
پيش از اين منابع اسپانيايي پيشنهاد ويارئال به نكونام را 5,5 ميليون يورو اعلام كرده بودند.
در ادامه اين گزارش آمده است: پلاسيل ديگر بازيكن عضو اوساسونا نيز در آستانه پيوستن به زيردريايي زرد اسپانيا (ويارئال) است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم تیر 1388ساعت 19:0  توسط شقایق  | 

جواد نکونام به تیم ستارگان جهان دعوت نشده!

مسوولان برگزاري بازي ستارگان جهان در كنفرانس تاكيد كردند كه علي كريمي تنها آسيايي دعوت شده به اين مسابقه بوده است كه او نيز بابت لغو اين مسابقه از سفر به لس‌آنجلس خودداري كرد.


بهروز افراخان، گزارشگر شبكه فاكس، بعد از كنفرانس بازي ستارگان جهان، در گفت‌وگو با سايت گل گفت: برخلاف آنچه كه قبلا منتشر شده بود، مسوولان برگزاري در كنفرانس تاكيد كردند كه علي كريمي تنها آسيايي دعوت شده به اين مسابقه بوده است كه او نيز بابت لغو اين مسابقه از سفر به لس‌آنجلس خودداري كرد.


پيش از اين گفته مي‌شد جواد نكونام نيز به اين بازي دعوت شده است كه در كنفرانس صحبتي در اين‌باره انجام نگرفت.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم تیر 1388ساعت 22:47  توسط شقایق  | 

نكونام در تمرين استقلال

حضور نكونام در تمرينات استقلال سوژه اي است كه عكاسان مطبوعات ورزشي را بابت از دست دادن اين تمرين عزادار كرد!


جوادنكونام، ستاره اوساسونا براي دقايقي در تمرين استقلال حضور يافت. او كه براي ديدن دوستان سابقش در تيم ملي و پاس، بهزاد غلامپور و هادي شكوري به ورزشگاه دستگردي آمده بود، ياد روزهايي افتاده بود كه با پاس در اين ورزشگاه تمرين مي كرد.


نكو كه با استقبال گرم بچه هاي استقلال رو به رو شد، درباره غلامپور به شوخي گفت: "بزرگترين افتخار آقا بهزاد اين است كه 5 گل از من خورده."

حضور جواد نكونام در تمرينات استقلال در شريطي بود كه آبي ها از تمرينات سخت راينر كرافت به تنگ آمده و دنبال فرصتي براي رفع خستگي بودند.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم تیر 1388ساعت 12:47  توسط شقایق  | 

نکونام و کریمی به آمریکا نمی روند

همون طور که می دونید قرار بود که تیم منتخب جاهن یه بازی دوستانه انجام بده...ولی مثل اینکه مجوز نگرفته بودن!!!

بازی لغو شده و بنابراین نکونام نمیره آمریکا...!

یه معذرت خواهی بدهکارم به همه مخصوصا علی...سیستم من پاک قاطی کرده بنابراین خیلی نمی تونم نت بیام و همه زحمتا افتاده گردن علی...خسته نباشی علی جون...!

فعلا

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم تیر 1388ساعت 11:26  توسط شقایق  | 

نگاهی به زندگی نامه جواد نکونام فوتبالیست مطرح ایرانی/ از کجا به کجا رسیدند/

جواد نکونام ۱۶ شهریور سال ۱۳۵۹ در شهر ری تهران متولد شد. وی در درتیم‌های پاس تهران، الوحده و الشارجه امارات و اوساسونای اسپانیا بازی کرده است و در سال  2006 نیز در بین 10 بازیکن برتر آسیا قرارداشت.
نکونام فوتبال حرفه‌ای را از بازی در تیم‌های پایه باشگاه سایپا آغاز کرد و در سال 1377 به تیم پاس تهران پیوست. با بازی‌های درخشانش در دو فصل نخست حضورش در پاس، به تیم‌های ملی جوانان و امید ایران دعوت شد و از آنجا به بازیکنی شناخته شده در فوتبال ایران تبدیل شد.
او 7 فصل را در تیم پاس با موفقیت سپری کرد و به کاپیتانی این باشگاه رسید. اوج حضور او در پاس بازی‌های درخشانش در جام باشگاه‌های آسیا در سال 2005 بود.
 بازی‌های نکونام در این جام باعث شد تا باشگاه کایزرس‌لاترن آلمان به او پیشنهاد بدهد، اما با مخالفت مصطفی دنیزلی، سرمربی وقت پاس، این انتقال منتفی شد.
نکونام در آخرین بازی‌اش با پیراهن پاس، مقابل پرسپولیس در لیگ برتر  انجام داد كه از داور کارت قرمز دریافت کرد. پس از این بازی او به باشگاه الوحده امارات رفت.
در میانه لیگ امارات، به باشگاه الشارجه امارات رفت و پس از بازی در جام جهانی 2006، از میان 3 تیم هرتابرلین و کایزرس‌لاترن آلمان و اوساسونا اسپانیا، اوساسونا را برگزید.
نکونام اولین بازیکن ایرانی است که در لالیگا بازی کرده است. او در نخستین فصل حضور در لالیگا، به بازیکن ثابت تیمش تبدیل شد و توانست با گل طلایی که در جام یوفا مقابل بوردو فرانسه زد، به بازیکنی محبوب در تیمش بدل شود. بازی خوب او باعث شد تا اوساسونا به فکر جذب بازیکن ایرانی دیگری بیفتد و مسعود شجاعی را بخرد.
نکونام در  22 دی سال 1379 و درحالی که تنها 19 سال و 31 روز سن داشت، برای نخستین بار پیراهن تیم ملی ایران را در دیدار دوستانه برابر اکوادور برتن کرد و در سال 1387 بعد از مهدی مهدوی کیا کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال ایران به حساب می‌آمد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم تیر 1388ساعت 13:53  توسط شقایق  | 

«جواد نكونام» در يك قدمي ويارئال/ او گران‌ترين بازيكن تاريخ فوتبال ايران خواهد ‌شد

جواد نكونام بازيكن ايراني اوساسونا به احتمال فراوان هفته‌ي آينده با تيم ويارئال قرارداد امضا مي‌كند.

جواد نكونام هافبك تواناي تيم اوساسونا كه در مدت زمان حضورش در اين تيم به يكي از محبوب‌ترين بازيكن ايالت پمپلونا تبديل شده بود و با گل‌هاي به يادماندني‌اش نقش موثري در نتايج دو فصل پيش اوساسونا در جام يوفا و لاليگا ايفا كرده بود، پس از دريافت پيشنهادهاي متعدد از سوي باشگاه‌هاي اسپانيايي به احتمال فراوان هفته‌ي آينده با امضاي قراردادي به تيم ويارئال خواهد پيوست.

ويارئال در قبال جذب نكونام پنج ميليون يورو به باشگاه اوساسونا خواهد پرداخت و همچنين بابت اين انتقال حدود سه ميليون يورو به نكونام خواهد رسيد. با اين مبلغ، جواد نكونام گران‌ترين بازيكن تاريخ فوتبال ايران خواهد شد كه با هشت ميليون يورو از تيمي به تيم ديگر پيوسته است.

مدير برنامه‌هاي نكونام در حال انجام آخرين مذاكرات با باشگاه ويارئال است و در صورتي كه توافق نهايي حاصل شود، نكونام براي انعقاد قرارداد هفته‌ي آينده به اسپانيا سفر خواهد كرد.

ويارئال يكي از تيم هاي ريشه‌دار و قديمي اسپانياست كه سال آينده در رقابت‌هاي ليگ اروپا (جام يوفا) حضور خواهد داشت.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم تیر 1388ساعت 0:37  توسط شقایق  | 

ماركا خبر داد: باشگاه ويارئال به دنبال جواد نكونام/باشگاه‌هاي اسپانيايي و غيراسپانيايي خواستار بازيك

باشگاه ويارئال اسپانيا خواستار حضور جواد نكونام در اين باشگاه شده است.

 روزنامه‌ي اسپانيايي ماركا از علاقه‌مندي ويارئال يكي از نمايندگان اسپانيا در رقابت‌هاي فصل آينده‌ي ليگ اروپا (جام يوفا) نسبت به حضور جواد نكونام بازيكن خط مياني تيم ملي ايران در اين باشگاه نوشت.

به نوشته‌ي اين روزنامه بسياري از باشگاه‌هاي اسپانيايي و غير اسپانيايي خواستار حضور اين بازيكن 28 ساله در تيم خود هستند.

ويارئال تيم پنجم جدول رقابت‌هاي لاليگا در پايان فصل گذشته مهمترين مشتري اين هافبك دفاعي است كه هم اكنون در اوساسونا توپ مي‌زند.

به نظر مي‌رسد باشگاه شهر پامپلونا در ازاي دريافت پنج ميليون يورو حاضر است بازيكن خود را واگذار كند.

اين بازيكن ايراني هفته‌ي آينده با سران باشگاه اوساسونا درباره‌ي آينده‌اش در اوساسونا صحبت خواهد كرد.

از دپورتيوو لاكرونيا هم به عنوان يكي ديگر از گزينه‌هاي پيش روي اين هافبك دفاعي ياد مي‌شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم خرداد 1388ساعت 17:10  توسط شقایق  | 

گزارشی از جواد در ارودوی تیم ملى در کره جنوبى

دستور به جواد

جواد نکونام وظیفه دارد که توپ هاى سرگردان پشت دفاع تیم کره جنوبى را به طرف دروازه کیم جائه وون دروازه بان این تیم شلیک کند. نکونام دیروز و در جریان تمرینات تیم ملى نشان داد که در زدن چنین ضرباتى تبحر خاصى دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم خرداد 1388ساعت 10:42  توسط شقایق  | 

بررسي عملكرد لژيونر ايراني اروپا

جواد نكونام از تيم اوساسوناي اسپانيا
يك فصل دشوار ديگر براي اين هافبك ايراني. وقتي آماده است، بازي مي‌كند و وقتي خوب بازي مي‌كند، عملكرد اوساسونا نيز به تبع آن خوب است.

او در نجات تيمش از سقوط از لاليگا نقش بزرگي داشت و يكي از بازيكنان محبوب در پامپلونا است. اگر اوساسونا سقوط كرده بود، او احتمالا به تيم ديگري مي‌رفت اما اكنون با توجه بقاي اين تيم در لاليگا و تمايل باشگاه هاي ديگر براي جذب نكونام، بايد ديد آيا او در اين تيم مي‌ماند يا نه.

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم خرداد 1388ساعت 23:49  توسط شقایق  | 

نكونام و شجاعي در اوساسونا مي‌مانند

مدير روابط عمومي باشگاه اوساسونا گفت: دليلي براي عدم تمديد قرارداد دو بازيكن ايراني اوساسونا وجود ندارد.

خوان آنتونيو پاسكوال ليچه، مسئول دفتر پاچي ايسكو؛ مديرعامل باشگاه اوساسونا و و مدير روابط عمومي اين باشگاه در گفت و گو با خبرگزاري فارس عنوان كرد: قرارداد مسعود شجاعي و جواد نكونام با باشگاه واضح و بدون ابهام است و اين دو مي توانند سال آينده نيز با اوساسونا باشند. البته قرارداد اكثر بازيكنان اوساسونا مشروط است و وكيل بازيكنان بايد در فصل نقل و انتقالات براي تمديد اين قراردادها مراجعه كنند.
وي ادامه داد: احتمال تمديد قرارداد كاماچو به عنوان سرمربي اوساسونا زياد است و اين مربي از دو ستاره ايراني خود كاملا راضي است. بنابراين دليلي براي عدم تمديد قرارداد نكونام و شجاعي وجود ندارد اما با توجه به فهرستي كه كاماچو از بازيكنان بزرگ براي خريد به باشگاه داده معلوم نيست اوساسونا مجبور به فروش برخي بازيكنان بشود يا خير.
ليچه در پايان اظهار داشت: از تبريك شما بابت بقاي اوساسونا در لاليگا ممنونم و اميدوارم سال آينده به خاطر اروپايي شدن اوساسونا به ما تبريك بگوييد

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم خرداد 1388ساعت 14:5  توسط شقایق  | 

نکونام: سرنوشت ما در دستان خودمان است/ می خواهم باز هم گل بزنم

جواد نکونام گفت: اوساسونا قادر است تا با پیروزی در دیدارهای آتی در رقابت های لالیگا باقی بماند.
بازیکن ایرانی تیم فوتبال اوساسونا در گفتگو با سایت گل اظهار داشت: خدا را شکر می کنم که سال جدید ایرانی را با گلزنی آغاز کردم و امیدوارم بتوانم سال موفقی را پیش رو داشته باشم. من خواهان به ثمر رساندن گل ها و موفقیت بیشتری هستم.

وی در ادامه گفت: تیم فوتبال اسپانیول در جدول رده بندی به ما نزدیک است و خوشحالم که این تیم را با پیروزی پشت سر گذاشتیم.

نکونام افزود: سرنوشت ما در دستان خودمان است بشرطی که خوب بازی کردنمان را ادامه دهیم. اوساسونا تیم باکیفیتی است اما متاسفانه وضعیتمان در جدول رده بندی باعث شده که با مشکل مواجه شویم.

هافبک تیم اوساسونا تصریح کرد: ما در این فصل از رقابت ها بازی های خوبی را به انجام رسانده ایم اما وضعیت بد ما در جدول رده بندی، این خوب بازی کردنمان را زیر سایه قرار داده است.

این هافبک دفاعی که هفت گل در رقابت های این فصل به ثمر رسانده ، افزود: همواره می خواهم بازیکن موثری باشم و برای همین در طول بازی تلاش بسیاری از خود نشان می دهم. می خواهم گل های بیشتری برای تیم اوساسونا بزنم و موفقیت های بیشتری با این تیم کسب کنم.

نکونام در خصوص رابطه با مربی اوساسونا گفت: من و خوزه آنتونیو کاماچو رابطه خوبی با یکدیگر داریم و او می داند که تمام تلاش خود را به کار می بندم تا به باشگاه کمک کنم. من مردم پامپلونا را دوست دارم و هرگز محبت و حمایت آنها را فراموش نخواهم کرد. مدتی که من مصدوم بودم آنها در انتظار من ماندند. ما باید در لیگ باقی بمانیم و با مربی بزرگی چون کاماچو ،  به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم فروردین 1388ساعت 20:0  توسط شقایق  | 

بازيكن اسپانيايي مهرام در گفت‌وگو با ايسنا: نكونام بازيکن کليدي اوساسونا است


سلام به همه دوستان!

این مصاحبه رو فقط به خاطر ۲-۳ خطی که راجع به نکو بود گذاشتم!

بخونین جالبه!

..........................................................................................................................

شايد براي نخستين بار شاهد ورود يك بازيكن اسپانيايي در چنين سطحي به بسكتبال ايران باشيم اما، به هر حال "اسكار يبرا" بازيكن سابق تيم‌هاي گيخون؛ ليون و ... بازي در يك كشور آسيايي را با تيم مهرام ايران تجربه كرده است. او خاطرات خوبي از ليگ ايران و حواشي آن دارد و طي يك فصل حضورش توانسته از ليگ ايران تاثير بگيرد و قطعا تاثير هم بگذارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)؛ اظهارات مفصل او درمورد ليگ بسكتبال ايران و نظرات مختصرش درمورد فوتبال در ذيل مي‌آيد:

* به عنوان نخستين سوال، آيا دچار آسيب ديدگي شده‌ايد؟

نه، من به هيچ وجه آسيب ديده نيستم. دو‌شنبه به تشخيص سرمربي تيم به من استراحت داده شد و همانطور که مشاهده مي کنيد، هيچ مشکلي ندارم.

* نظر شما درباره بسکتبال ايران چيست؟

من علاقه زيادي به بسکتبال ايران پيدا کرده‌ام. بسکتبال ايران رشد بسيار خوبي طي سال هاي گذشته داشته است و به نظر من در آسيا جزو بهترين ها به شمار مي رود.

* در مورد ليگ بسکتبال ايران چه نظري داريد؟

به نظر من ليگ بسکتبال ايران روز به روز بهتر مي شود. سال گذشته هيچ شناختي نسبت به اين ليگ نداشتم اما امسال با حضورم در تيم مهرام شناخت بسيار خوبي از ليگ بسکتبال ايران بدست آورده‌ام. فکر مي‌کنم با حضور تيم هايي همچون صبا، پتروشيمي بندر امام و مهرام ليگ ايران از بهترين هاي آسيا باشد. هشت تيم نخست حاضر در ليگ از نظر سطح بازي فاصله فاحشي با يکديگر ندارند و خيلي به هم نزديک هستند. آخرين بازي ما خود گوياي اين مساله بود. در مورد تيم ذوب آهن بايد بگويم که اين تيم با بازي هاي خودش مرا به شدت شگفت زده کرد.

* بازي برابر لوله a.s چگونه بود؟

a.s هم تيم خوبي در اختيار دارد که چندان هم تيم پيچيده اي نيست. آنها در ابتدا، کار را خوب آغاز کردند اما ديديد که ما توانستيم بازي را در اختيار بگيريم.

* حالا تيم شما بايد به مصاف پتروشيمي بندرامام برود. چه نظري درباره اين تيم داريد؟

پتروشيمي تيم فوق العاده اي است. آنها بازيکنان فوق العاده اي را در اختيار دارند که چند نفر از آنها به تنهايي مي توانند سرنوشت بازي را رقم بزنند. فکر مي کنم اگر بتوانيم وينسنت جونز و توني مديسون را مهار کنيم موفق به شکست اين تيم خواهيم شد.

* به عنوان هم تيمي چه نظري در مورد نيکخواه بهرامي و کامراني که دو تن از بازيکنان ملي پوش ايران هستند، داريد؟

اين دو بازيکن از بهترين ها هستند. به نظرم، بدون نيکخواه بهرامي و کامراني تيم ما وضعيت کاملاً متفاوتي خواهد داشت. آنها بازيکنان کليدي تيم ما محسوب مي شوند. اين دو همچنين انسانهاي خوش برخوردي هستند.

* نظر شما درمورد امکانات بسکتبال ايران چيست؟

بايد بگويم امکانات بسکتبال ايران در سطح بسيار پاييني بوده و مايه تاسف است. بسکتبال ايران روز به روز بهتر مي شود و پيشرفت مي کند اما نشانه اي از پيشرفت در امکانات آن به چشم نمي‌خورد. اين دو با سرعت يکساني جلو نمي‌روند. بسکتبال ايران هر روز بهتر مي شود و امکانات آن سرجاي خود باقي مانده است.

* نظر شما درباره داوران ايراني چيست؟

بسکتبال ايران داوران بسيار خوبي در اختيار دارد و مي توانم بگويم بهترين داوران قاره آسيا در ايران هستند. من وضعيت داوري ساير کشورهاي آسيايي را هم ديده ام و به نظرم ايراني ها در اين زمينه در آسيا بهترين هستند.

* درباره حضور حامد حدادي در NBA و اين رقابت ها چه نظري داريد؟

من اطلاعات زيادي درباره حدادي ندارم و تنها نامش را شنيده‌ام. در مجموع، از زماني که مايکل جردن با دنياي بسکتبال خداحافظي کرد، ديگر به هيچ وجه رقابت هاي NBA را دنبال نمي‌کنم.

در پايان اين گفت وگو از يبرا که خود يک اسپانيايي است در مورد حضور دو بازيکن ايراني حاضر در لاليگا و تيم اوساسونا سوال پرسيده شد. او پاسخ داد: «به نظرم مسعود شجاعي هنوز به تجربه اندوزي نياز دارد، اما جواد نکونام يک بازيکن باتجربه است و به بازيکن کليدي اوساسونا مبدل شده است.»

* در فوتبال لاليگا شما هوادار كدام تيم هستيد؟

من از علاقه‌مندان رئال مادريد هستم و رائول بازيكن محبوب من و تمام اسپانيا است.

* اگر قرار باشد فصل آينده هم در بسكتبال ايران حضور داشته باشيد، علاقه‌مند به بازي در كدام تيم هستيد؟

مساله علاقه براي من مطرح نيست بلكه مساله مهم تجارت و مسائل مالي است.

* گزيده اي از کارنامه حرفه اي "يبرا" پيش از حضور در مهرام:

سال 1990 تا 1993: تيم جوونتود

سال 1993 تا 1998: تيم ليون

سال 1998 تا 1999: ليموجز

سال 1999 تا 2001: گيخون

سال 2001 تا 2004: وايادوليد

سال 2004 تا 2006: والنسيا

سال 2006 تا 2008: وايادوليد

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم فروردین 1388ساعت 20:41  توسط شقایق  | 

نكونام در گفت‌وگو با ايسنا: شناختي از مايلي‌كهن ندارم

شكست به عربستان را فراموش كنيم
وضعيتم در اوساسونا روز به روز بهتر مي‌شود

همين چند روز پيش بود كه جواد نكونام در گفت‌وگويي گفت كه تصور جام جهاني بدون حضور ايران برايش دشوار است و بايد هر طور كه شده تيم ملي به جام جهاني صعود كند اما، او همان جا اعلام كرد در شرايطي كه از باخت ايران برابر عربستان حرف مي‌زنند و كسي به ياد بازي با كره شمالي نيست، صعود ايران به جام جهاني كاري دشوار و حتي ناشدني است. با اين حال نكونام پس از مشخص شدن تكليف تيم ملي اميدوارانه‌تر از قبل صحبت مي‌كند.

جواد نكونام در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به پرسش‌هايي درباره وضعيتش در اوساسونا، پيروزي برابر اتلتيكومادريد و انتخاب محمد مايلي‌كهن پاسخ گفت.

* با برد اوساسونا مقابل اتلتيكومادريد تيم‌تان فرار بزرگي از منطقه خطر داشت؟

- بازي خيلي سختي بود. اتلتيكو مادريد يكي از تيم‌هاي شناخته شده اسپانياست و همه مي‌دانستيم كه كار دشواري در اين بازي داريم. خوشبختانه بازي را خوب شروع كرديم و در ابتدا يك توپ‌مان به تير دروازه خورد. در ادامه يك گل زديم اما، با گلي كه دريافت كرديم تقريبا وضعيت‌مان خراب شد. به هر حال در ادامه گل‌هاي ديگر هم زديم و اگر خوش شانس بوديم مي‌توانستيم گل‌هاي بيشتري هم بزنيم. هر چند تيم ما خيلي خوب بازي كرد اما، اتلتيكومادريد هم واقعا بد بازي كرد.

* با اين برد به رده چهاردهم رسيديد و همان طور كه شما از قبل پيش‌بيني كرديد از خطر نيفتادن خودتان را نجات داديد؟

- وقتي همه مي‌گفتند اوساسونا در لاليگا نمي‌ماند، من براساس توانايي‌هايي كه در تيم مي‌ديدم اعلام كردم كه اوساسونا مي‌ماند. اين طور نبود كه فقط براي بالا بردن روحيه تيم آن حرف‌ها را بزنم بلكه با توجه به توانمندي‌هايمان مي‌گفتم مي‌مانيم. حالا هم مي‌گويم اگر همين طور ادامه دهيم و بازي‌هاي خوبي را انجام دهيم به مكان‌هاي بالاتر هم صعود مي‌كنيم. هفته آينده بازي مهمي داريم و بايد در آن ديدار هم به نتيجه برسيم.

* درخشش شما و مسعود شجاعي بازتاب زيادي در رسانه‌هاي اسپانيايي داشته. گويا همه چيز بر وفق مراد شماست و ستاره‌هاي ايراني اوساسونا روزهاي خوبي را مي‌گذرانند.

- كار خاصي انجام نداده‌ايم. در فوتبال حرفه‌اي تنها بايد وظيفه‌مان را انجام دهيم. اما، خدا را شكر شرايط طوري است كه تا به حال عملكرد خوبي داشته‌ايم. خوشبختانه وضعيت بسيار خوبي داريم. هفته قبل يك گل زدم و با توجه به شرايطي كه وجود دارد وضعيتم روز به روز بهتر مي‌شود اما، در ازاي آن وظيفه‌مان هم سنگين‌تر مي‌شود.

* اگر بخواهيم درباره تيم ملي صحبت كنيد شايد صحبت دوباره از شكست مقابل عربستان ناراحت كننده باشد. آينده را چطور مي‌بينيد؟

- اگر بخواهيم درباره تيم ملي حرف بزنيم بايد ابتدا در اين باره حرف بزنيم كه چه شد ما به اين مرحله رسيديم. ما در ديدار مقابل عربستان بازي خيلي خوبي انجام داديم اما،‌تنها موقعيت‌هايمان به گل تبديل نشد. وقتي گل مساوي را زديم عربستان به دنبال گل نخوردن با تعداد گل‌هاي زياد بود اما، به هر حال آنها نتيجه‌اي گرفتند كه آن را باور نداشتند. اين فوتبال است و شرايطي است كه به وجود آمده است. بايد گذشته را فراموش كنيم، از اين شرايط براي آينده درس بگيريم و فكرمان به آينده باشد. بايد تمام تلاش‌مان اين باشد كه تيم نتيجه بگيرد. اگر اين چنين نشود تمام فوتبال و مردم ناراحت مي‌شوند. بنابراين بايد با تلاش كادر فني و بازيكنان و حساسيت مردم و رسانه‌ها شرايط را به گونه‌اي فراهم كنيم كه حتما تيم ملي به جام جهاني صعود كند.

* نخستين قدم‌مان بازي با كره شمالي است. شما تجربه خوبي از بازي با كره شمالي در پيونگ يانگ داريد. اين بازي را چطور مي‌بينيد؟

- واقعا بازي سختي است. من تا به حال دو بازي مقابل كره شمالي انجام داده‌ام و مي‌دانم كه كره شمالي تيم سرسختي است، كره شمالي را در پيونگ يانگ مي‌بريم اما، بايد براي رسيدن به اين سه امتياز خيلي تلاش كرد. با اين حال باز هم تاكيد مي‌كنم كه پيروزي در كره شمالي دور از دسترس نيست.

* اما به هر حال شما در بازي با كره شمالي دو اخطاره هستيد و نمي‌توانيد بازي كنيد و شايد اين يك افسوس براي تيم ملي باشد كه يكي از با تجربه‌هايش را در اين ميدان در اختيار ندارد.

- نبودن من فكر نمي‌كنم چندان تاثيرگذار باشد. من در روند حركتي تيم يك بازيكن هستم. خودم هم دوست داشتم كه باشم اما، متاسفانه محرومم و نمي‌توانم در مقابل كره شمالي بازي كنم. به هر حال مطمئن هستم كه تيم ملي بدون من هم در كره شمالي پيروز مي‌شود.

* سرمربي جديد تيم ملي هم معرفي شد. آيا تا به حال زيرنظر مايلي كهن كار كرده‌ايد؟

- خير تا به حال در تيمي نبوده‌ام كه مايلي كهن سرمربي آن بوده باشد. اما، به نظرم مايلي كهن، دايي يا هر مربي ديگر كه به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شود قصدشان موفقيت تيم ملي است. مايلي‌كهن هم تمام تلاش‌اش اين است كه تيم ملي به جام جهاني صعود كند و بايد در اين راه مردم و رسانه‌ها هم از تيم ملي حمايت كنند.

* شناختي از مايلي‌كهن داريد؟

- من هيچ شناختي ندارم. اما، او از مربيان موفق فوتبال ايران بوده كه صد درصد تجربه اين كار را دارد و اميدوارم در اين راه هم موفق شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم فروردین 1388ساعت 19:59  توسط شقایق  | 

این بار بمب خبری-ورزشی ایران را رییس باشگاه رئال مادرید منفجر کرد!/نکونام کهکشانی شد

"ویسنته بولدا"رییس باشگاه رئال مادرید از به خدمت گیری جواد نکونام بازیکن ایرانی تیم فوتبال اوساسونا خبر داد.
بنا به گزارش های رسیده از اسپانیا "ایزکو" رییس باشگاه اوساسونا و "بولدا" رییس باشگاه رئال مادرید در آخرین ساعات روز  یازدهم فروردین 1388 (31مارس) در مذاکراتی سه ساعته که در محل دفتر اصلی باشگاه اوساسونا انجام گرفت بر سر انتقال جواد نکونام به رئال مادرید به توافق رسیدند.
بر اساس توافقات انجام شده بین طرفین رقم دریافتی باشگاه اوساسونا از رئال مادرید هفت میلیون دلار خواهد بود ضمن آنکه نکونام نیز 6میلیون دلار برای دو سال از کهکشانی ها دریافت خواهد کرد که در این  صورت باید گفت جواد نکونام با سیزده میلیون دلار گران ترین فوتبالیست تاریخ ایران و همچنین باشگاه اوساسونا لقب خواهد گرفت.
جالب آنکه نکونام اولین بازیکنی است که از تیم اوساسونا به تیم رئال مادرید ملحق می شود.
شایان ذکر است طبق اعلام خوسه لوئیز لوپز سررانو نایب رئیس باشگاه مادریدی ، باشگاه رئال مادرید متعهد شده تا در کنار پرداخت مبلغ مورد نظر باشگاه اوساسونا  همچنین دو بازیکن تیم خود-که هنوز نامشان مشخص نیست و احنمالا از تیم دوم رئال مادرید خواهند بود - را با جواد نکونام معاوضه کنند.

نکونام کهکشانی شد

این خبر دوروغ ۱۳ بود

منم تازه فهمیدم به هر حال ببخشید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم فروردین 1388ساعت 6:58  توسط شقایق  | 

هافبک میانی تیم ملی فوتبال کشورمان با اخطاری که در دیدار با عربستان گرفت، بازی بعدی تیم ملی را از دست داد.
جواد نکونام که قبل از دیدار امروز برابر تیم ملی فوتبال عربستان یک کارت زرد داشت، در نیمه دوم دیدار با عربستان نیز از داور ژاپنی کارت زرد دریافت کرد تا دو اخطاره شود و دیدار با کره شمالی را از دست بدهد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود از مرحله برگشت رقابتهای انتخابی جام جهانی باید در شهر پیونگ یانگ به مصاف تیم ملی فوتبال کره شمالی برود.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم فروردین 1388ساعت 16:1  توسط شقایق  | 

جواد نکونام

چواد نکونام
در مورد جواد نکونام باید گفت که رفته رفته دارد برای دایی و دار و دسته‌اش، یک خطر محسوب می‌شود. او که سه ساله با اوساسونا بست، برای فصل اول نزدیک به دو میلیون یورو دریافت کرد اما از این فصل، پولی به مراتب بیشتر می‌گیرد.
سایت ترانسفر مارکت که در جهان سایتی شناخته شده است و قیمت بازیکنان را تخمین می‌زند، در جدیدترین آمار خود اعلام کرد حالا نکونام نزدیک به 7 میلیون یورو قیمت دارد که در تاریخ فوتبال ایران، برای یک بازیکن بی‌سابقه است. نکونام از زمانی که ایران را ترک کرد قدم در راه ثروتمند شدن گذاشت.
از دو باشگان اماراتی الوحده و الشارجه نزدیک به یک میلیارد و چهارصد میلیون دریافت کرد که به گفته دوستان نزدیکش بیشتر این پول را خرج تجملات کرد! قبل از آن هم او جزو گران‌ترین بازیکنان لیگ برتر بود که از باشگاه پاس برای هر فصل 300 میلیون می‌گرفت. ولی حالا پولی که جواد در اسپانیان می‌گیرد چندین برابر این رقم است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم فروردین 1388ساعت 21:15  توسط شقایق  | 

نكونام: ديدار با عربستان بازي مرگ و زندگي است

به كاماچو گفتم تكليف پنالتي‌زن را مشخص كن

خبرگزاري فوتبال ايران- اوساسونا كه وضعيتي بحراني در رده‌هاي پائين جدول دارد، يكشنبه شب مقابل اسپورتينگ گيخون شكست خورد تا همچنان يكي از كانديداهاي سقوط به دسته دوم باشد.

جواد نكونام هافبك ايراني اوساسونا كه تك‌گل او از روي نقطه پنالتي هم نتوانست مانع از شكست تيمش شود، در گفت‌وگو با خبرگزاري فوتبال ايران در مورد اين بازي مي‌گويد:متاسفانه نتيجه خيلي بدي گرفتيم و بازي بدي را هم به نمايش گذاشتيم، البته بازيكنان نهايت تلاش خود را به خرج دادند ولي اوساسونا با روزهاي خوبش فاصله داشت.

وي كه تك‌گل اوساسونا را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند در پاسخ به اين سئوال كه آيا تو پنالتي‌زن اوساسونا هستي مي‌گويد: «فعلا كه من هستم و اگر در بازي‌هاي آينده صاحب ضربه پنالتي شويم باز هم من پشت توپ قرار مي‌گيرم. در هفته‌هاي قبل بعضي از پنالتي‌ها را ديگران زدند ولي با كاماچو حرف زدم و گفتم كه تكليف پنالتي‌زن اول تيم را مشخص كن تا هيچكس ناراحت نشود و تمركز بازيكنان بر هم نخورد كه او هم مرا انتخاب كرد.»

نكونام در پاسخ به اين سئوال كه فكر نمي‌كني اوساسونا با ادامه اين روند سقوط كند مي‌گويد: «من از همان اول گفتم كه سقوط نمي‌كنيم چون اوساسونا پتانسيل بالايي دارد. متاسفانه در خيلي از بازي‌ها بدشانسي آورديم ولي معتقدم تيم ما از لحاظ فني ضعيف نيست و مطمئن باشيد سقوط نمي‌كنيم.»

هافبك ايراني اوساسونا در پايان به بازي حساس تيم ملي مقابل عربستان اشاره مي‌كند: «من سه روز قبل از آغاز اين مسابقه به ايران مي‌آيم تا تيم ملي را همراهي كنم. ديدار با عربستان حكم مرگ و زندگي را دارد و از همه مي‌خواهم كه تيم ملي را حمايت كنند در ضمن ديگر بازي پرسپوليس و استقلال هم در پيش نيست و رسانه‌ها هم بايد فقط به تيم ملي بپردازند.»
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1387ساعت 19:0  توسط شقایق  | 

نكونام:تابيرونم نكنند، در اسپانيا مى مانم


210387.jpg

جواد نكونام هافبك تيم ملى كشورمان در بازى با گيخون هم يك گل ديگر براى اوساسونا زد اما باز هم تيمش باخت تا همچنان در جمع تيم هاى در حال سقوط باقى بماند. نكونام كه در اوساسونا به يكى از مهره هاى اصلى اين تيم تبديل شده، در ميان هواداران آنقدر محبوبيت به دست آورده كه اين روزها تماشاگران در هر بازى نام او را فرياد مى كشند. نكونام كه در بازى با گيخون تك گل اوساسونا را در دقيقه ۲۹ از روى نقطه پنالتى به ثمر رساند، ۶ گله شد و به يكى از بهترين گلزن هاى اين تيم تبديل شده.

مدتى بود كه تيم تان خوب بازى مى كرد و نتايج خوبى هم به دست مى آورد اما مقابل گيخون دوباره مثل اول فصل شديد! دو گل زودهنگام خورديد و باختيد!
قبول دارم كه اصلاً بازى خوبى نبود چون ما خوب بازى نكرديم. در نتيجه خيلى زود عقب افتاديم و نتوانستيم از شكست فرار كنيم.
چرا مشكل قبلى وجود داشت
نه! اما از همان ابتداى بازى فهميديم كه روز ما نيست! در واقع خوب شروع نكرديم و نتوانستيم نتيجه ايده آلى بگيريم.
اما ظاهراً شما در ميان بازيكنان اوساسونا بهترين بوديد و بازى خوبى انجام داديد
من فكر نمى كنم چون وقتى تيم من شكست خورده همه بد بازى كرده اند.
مسعود شجاعى هم جزو بازيكنان اصلى بود و از ابتداى بازى به ميدان آمد، شجاعى چطور بود
بله، مسعود فيكس بازى كرد، اما او هم مثل بقيه بازيكنان بود همانطور كه من بودم. منظورم را كه مى فهميد !
بله! به هر حال شما يك گل ديگر زديد و ۶ گله شديد
خدا را شكر ... يك پنالتى نصيب تيم شد كه من آن را گل كردم.
با اين باخت اوساسونا همچنان ۲۵ امتيازى باقى ماند و در مكان هجدهم قرار گرفت... با توجه به اينكه نومانسيا ۲۳ امتيازى و اسپانيول ۲۱ امتيازى است و فاصله زيادى با تيم تان ندارند، باز هم معتقدى كه اوساسونا سقوط نمى كند
ان شاءالله كه سقوط نمى كند. هنوز بازى هاى زيادى باقى مانده و ما تمام تلاشمان را مى كنيم تا در آن بازى ها خوب ظاهر شويم و پيروز باشيم تا تيم در ليگ برتر باقى بماند.
يكشنبه آينده هم با رئال بتيس بازى داريد... رئال بتيس هم ظاهرا وضعيت خوبى ندارد و در رده شانزدهم قرار دارد، آن بازى را چطور ارزيابى مى كنيد، فكر مى كنيد بتوانيد اين تيم را شكست بدهيد
خب ما بايد برويم و ببريم. ان شاءالله كه يك بازى خيلى خوب انجام مى دهيم و مى بريم تا از پايين جدول جدا شويم.
جواد نكونام با بازى هاى خوبى كه اين فصل در لاليگا انجام داده، مطمئنا پيشنهادهاى زيادى هم از تيم هاى ديگر دارد...
بله، به هر حال چند تيم هستند كه به من براى فصل بعد پيشنهاد دادند. حالا بماند كه چه تيم هايى ... اصلا دوست ندارم الان به جدايى فكر كنم.
در اوساسونا مى مانيد يا اينكه به يكى از پيشنهادها جواب مثبت مى دهى
هنوز چيزى مشخص نيست. بايد ببينم درآينده چه اتفاقاتى مى افتد.
يكى از دوستان و نزديكان گفت كه شما ظاهرا نمى خواهيد در اوساسونا بمانيد، درست است
كى گفته !
210375.jpg

نمى توانم اسم ببرم اما يكى از هم تيمى هاى سابق تان گفته
تا وقتى كه ندانم چه كسى گفته، نمى توانم جواب اين سوال تان را بدهم.
بگذريم، جواد نكونام كلا در ليگ اسپانيا مى ماند
تا وقتى كه بيرونم نكنند سعى مى كنم بمانم.
با محبوبيتى كه شما در اسپانيا به دست آوردى، به نظر نمى رسد اين اتفاق بيفتد.
به هرحال فوتبال بالا و پايين زياد دارد، يك روز در عرشى، يك روز روى فرش!
از اين بحث بگذريم، تيم ملى هشتم فروردين ماه بازى سختى مقابل عربستان دارد، اين بازى را چطور ارزيابى مى كنيد
خب ما بازى خيلى سختى داريم كه ديگر همه مى دانند كه اين بازى براى ما خيلى مهم است. ان شاءالله كه بتوانيم با حمايت مردم، رسانه ها و مسوولان مقابل عربستان بازى خوبى انجام بدهيم و ۳ امتياز را بگيريم چون درصورتى كه ان شاءالله در اين بازى پيروز شويم بيشتر راه را براى صعود به جام جهانى رفته ايم.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اسفند 1387ساعت 18:43  توسط شقایق  | 

کارشناس مطرح فوتبال اسپانیا : استعدادياب‌هاي تيم‌هاي بزرگ اسپانيا به دنبال امثال نكونام هستند

دبير بخش داخلي آس اسپانيا گفت: استعدادياب‌هاي باشگاه‌هاي مطرح اسپانيا به دنبال بازيكناني تاكتيك‌پذير مانند جواد نكونام هستند.

مانوئل استبان تصريح كرد: اوساسونا هرگز يك تيم مدعي در لاليگا نبوده و بضاعت اين تيم نيز بر هيچ كارشناسي پوشيده نيست؛ بنابراين هيچ نويسنده اي توقع ندارد اوساسونا را در كورس قهرماني لاليگا ببيند و همين كه شاهد تلاش فني اين تيم هستيم ارزش دارد.
وي در مورد جواد نكونام اظهار داشت: آينده حرفه اي نكونام وابسته به اوساسونا نيست. بايد بدانيد استعدادياب‌هاي باشگاه‌هاي بزرگ در اسپانيا همه بازيكنان را زير نظر دارند.
دبير بخش داخلي روزنامه آس تاكيد كرد: در فوتبال اسپانيا زيبا بازي كردن بسيار مهم است؛ اما استعدادياب‌ها و مديربرنامه‌ها به اولين چيزي كه بها مي دهند تاكتيك پذيري است و نكونام نيز قابليت هاي بالايي داشته و بازيكني تاكتيك پذير است.
استبان در مورد دربي حساس مادريد گفت: اين بازي اهميت ال دربي كلاسيكو را در اروپا ندارد؛ اما براي هواداران رئال مادريد به مراتب مهم‌تر از ال دربي كلاسيكو و رويارويي با بارسلونا است.
وي در پاسخ به اين سوال كه سرنوشت دربي را كدام بازيكن يا بازيكناني رقم مي زنند گفت: آخرو برنابئو را به هم مي ريزد. او بازيكن بزرگي است كه قسمت اعظم بزرگي خود را در همان شب دربي ثابت مي كند.
استبان در مورد تاكتيك دو تيم گفت: راموس مربي ترسويي نيست. سابقه اتخاذ تصميمات بزرگ در بازي هاي بزرگ را دارد، هواداران اتلتيكو نگران كم تجربه بودن آبل رسينو هستند؛ اما بعيد مي دانم تغيير تاكتيكي خاصي در دو تيم مشاهده شود.
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم اسفند 1387ساعت 21:10  توسط شقایق  | 

نتایج نظر سنجی

سلام
ترجیح می دم هیچ توضیحی ندم...فقط لینک نتایج نظرسنجی قبل در مورد عملکرد جواد نکونام در این فصل رو می ذارم

خودتون ببینید و قضاوت کنید!

انصافا جواد نکونام جواب این همه حمایت رو به خوبی و با بازی عالیشون دادن!

اینم لینک:

نتایج نظرسنجی

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم بهمن 1387ساعت 19:52  توسط شقایق  | 

نکونام خطاب به پارک:در ورزشگاه آزادی روز سختی را تجربه خواهید كرد.

تیم ملی ایران
هشدار نکونام به پارک جی سونگ
هافبك تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با كره جنوبی به مهره كلیدی این تیم هشدار داد كه در جهنم ورزشگاه آزادی روز سختی را تجربه خواهد كرد.به نقل از سایت AFC، پارك جی سونگ هرگز چنین فضایی را به خود ندیده است. جواد نكونام با این جمله به پارك جی سونگ بازیكن منچستر یونایتد و هم تیمی هایش هشدار می دهد.


هافبك تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با كره جنوبی به مهره كلیدی این تیم هشدار داد كه در جهنم ورزشگاه آزادی روز سختی را تجربه خواهد كرد.
به نقل از سایت AFC، پارك جی سونگ هرگز چنین فضایی را به خود ندیده است. جواد نكونام با این جمله به پارك جی سونگ بازیكن منچستر یونایتد و هم تیمی هایش هشدار می دهد.
كره جنوبی چهارشنبه هفته آینده در آزادی به مصاف ایران می رود. جایی كه همیشه با ۱۰۰ هزار تماشاگر برای حریفان ۹۰ دقیقه طاقت فرسا را رقم زده است.
اما این تنها نكته صحبت های نكونام قبل از پرواز به تهران نبود. او با اشاره به برد ۶-۲ ایران در جام ملت های ۱۹۹۶ گفت: در فوتبال همه چیز ممكن است تكرار شود و تعجبی از برد پرگل دوباره ایران نخواهد بود.
● خوش آمد به جهنم صد هزار نفری
پارك جی سونگ هرگز در استادیوم آزادی بازی نكرده و كره جنوبی در سه بازی خود در تهران هیچ وقت به برد نرسیده است. نكونام با وجود تجربه حضور پارك در منچستر یونایتد می گوید: حتی پارك جی سونگ با سطح بالای بازیش و تجربه فوق العاده ای كه دارد چنین چیزی ندیده است.
هافبك تیم ملی گفت: آنها هرگز بازی تحت فشار یكصد هزار تماشاگر پرهیجان را ندیده اند. آنجا جهنم كره خواهد شد. همین كه از پله ها بالا بیایند و وارد زمین شوند خودشان را می بازند.
وی ادامه داد: من هم در اروپا در ورزشگاه های بزرگی بازی كرده ام، اما آزادی چیز دیگری است. كره جنوبی اوج تنهایی را عصر چهارشنبه می بیند. ما در تیم ملی و با حمایت صد هزار تماشاگر بازنده نبوده ایم. كره هم استثنا نیست.
● تكرار پیروزی ۶ بر ۲ در ورزشگاه آزادی؟
ایران در جام ملت های آسیا ۱۹۹۶ در یك چهارم نهایی بازی ها بود كه نتیجه ای غیر قابل پیش بینی رقم زد و حریف را مبهوت خود كرد. نكونام می گوید: در فوتبال هر اتفاقی ممكن است و تعجبی از تكرار آن نتیجه نخواهد كرد.
نكونام تاكید كرد: آن نتیجه را اتفاق نمی دانم. در فوتبال ما اتفاق نداریم، همه چیز ممكن است پیش بیاید. فكر می كنم ممكن است ما دوباره همان نتیجه را تكرار كنیم، چراكه نه. ما برابر كره بازی های خوبی كرده ایم. در جام ملت های ۲۰۰۴ ۴-۳ شكست شان دادیم و در سال ۲۰۰۷ فقط در پنالتی باختیم. آنها آمده بودند بازی را به تساوی بكشند و در پنالتی برنده شوند كه به نتیجه رسیدند. اما یك تیم همیشه خوش شانس نیست.
● جلوی حملاتشان می ایستم
هافبك دفاعی تیم ایران كه در بازی های اخیر همراه تیم ملی نبوده؛ می گوید: نگرانی زیادی از هماهنگی با دیگران ندارد و تلاش كرده بازی های تیم را به هر طریق كه شده دنبال كند و در جریان روش بازی تیم باشد.
وی عنوان كرد: البته باید كمی بیشتر تلاش كنیم تا با این تغییراتی كه در تیم بوجود می آید هماهنگی بیشتری بدست آوریم. تیم ملی بازیكنان جوان خوبی دارد. من بازی های قبلی را از تلویزیون دنبال كرده ام. بازی كره جنوبی و امارات را هم دیده ام. كره تیم خوبی است. قدرت بالایی دارد و مثل همیشه سرعتی بازی می كند.
نكونام گفت: آنها این بار هم در آزادی بسته بازی می كنند. حتماً روی دفاع كردن تمركز خواهند كرد تا با ضدحملات سریع ما را غافلگیر كنند. وظیفه من هم مشخص است. من سعی می كنم بهترین بازی خودم را انجام دهم و در خراب كردن توپ هایشان فعال باشم و تا جایی كه می توانم مانع شكل گیری حملاتشان شوم.
اردوی تیم ملی ایران از روز پنجشنبه آغاز شده و جواند نكونام روز شنبه در كمپ تیم ملی ایران خواهد بود. مسعود شجاعی دیگر بازیكن ایرانی اوساسونا دو روز دیرتر از نكونام به تیم ملی ملحق می شود.
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 4:20  توسط شقایق  | 

نكونام: مصدوميت من جدي نيست،از چهارشنبه شروع مي‌كنم


خبرگزاري فوتبال ايران – جواد نكونام در بازي با ويارئال مصدوم شد كه اين مسئله نگراني مسئولان باشگاه اوساسونا را در پي داشت اما هافبك ايراني اوساسونا مي گويد اين مصدوميت جدي نيست.جواد نكونام در گفت‌وگويي در رابطه با آخرين وضعيت خود به خبرگزاري فوتبال ايران گفت: «بعد از معاينه و گرفتن عكس از پاي مصدومم مشخص شد كه مشكل من جدي نيست و تنها ناخن پايم آسيب ديده است. به همين دليل هم سه‌شنبه استراحت خواهم كرد و چنانچه مشكل خاصي به وجود نيايد از روز چهارشنبه در تمرينات تيمم حضور خواهم يافت.نكونام در خصوص بازي ايران و تايلند گفت: من در اين مسابقه نمي توانستم كنار ديگر بازيكنان باشم اما اميدوارم تيم ملي در اين مسابقه هم نتيجه خوبي بگيرد و با صدرنشيني در گروه به راحتي جواز صعود به جام ملت ها را به دست بياوريم.»

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 14:39  توسط شقایق  | 

نكونام: اوساسونا را در لاليگا نگه مى داريم

087972.jpg

جواد نكونام هافبك ايرانى تيم فوتبال اوساسونا اسپانيا با تاكيد بر اينكه مصدوميتش جدى نيست، گفت: پس از پارگى رباط صليبى ام در ديدار با ويارئال، هميشه مقابل اين تيم با ترس به ميدان مى روم. وى در مورد مصدوميتش در ديدار با ويارئال گفت: در دقيقه ۹۰ و پس از برخورد با بازيكن حريف شصت پايم ضربه محكمى خورد و مجبور شدم زمين بازى را ترك كنم اما خوشبختانه مشكل خاصى ندارم و مى توانم اوساسونا را از بازى هاى آينده همراهى كنم.او با اشاره به خاطره بسيار تلخى كه از بازى با ويارئال دارد، ادامه داد: پس از آن اتفاق هميشه با ترس مقابل اين تيم بازى مى كردم و در جريان بازى هم خيلى نگران مصدوم شدنم بودم. البته به خاطر قوانين فوتبال حرفه اى مجبورم بازهم در بازى با اين تيم به ميدان بروم اما هميشه ترس از مصدوم شدن مقابل ويارئال در وجودم قرار دارد. هافبك ايرانى تيم فوتبال اوساسونا اسپانيا در مورد شرايط ويژه اين تيم در رقابت هاى لاليگا خاطرنشان كرد: به علت كسب نكردن نتايج قابل قبول همچنان در بحران قرار داريم اما همه بازيكنان تيم در بازى هاى آينده تلاش مضاعفى انجام مى دهيم، تا تيم را از وضعيت موجود و بحرانى كه در آن قرار داريم نجات داده و سهميه اوساسونا را در رقابت هاى لاليگا حفظ كنيم.وى در پاسخ به اين سؤال كه به نظر مى رسد تغييرات در كادر فنى اوساسونا براى اين تيم مفيد نبوده است، تصريح كرد: متاسفانه هنوز انتظارات از كادر فنى جديد برآورده نشده است اما همه عوامل باشگاه در تلاش هستند با كسب امتيازات لازم در بازى هاى باقيمانده لاليگا، به وضعيت خود در جدول رده بندى سرو سامان داده و به حاشيه امنيت دست پيدا كنيم.هافبك ملى پوش ايران در مورد غيبت لژيونرها در ديدار با تايلند تاكيد كرد: اين تجربه جديدى براى بازيكنان تيم ملى و كادر فنى است. البته مطمئنم تيم ملى ايران با اين نفرات هم مى تواند تايلند را شكست دهد. ضمن اينكه اين ديدار مى تواند وضعيت آمادگى ساير بازيكنان ملى پوش شاغل در ايران را مشخص كند و تيم را براى ديدار با كره جنوبى به هماهنگى و آمادگى مطلوبى برساند. وى در خصوص ديدار ايران با كره جنوبى در مرحله گروهى ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: آن ديدار براى هر ۲ تيم بسيار سخت است و برنده آن مى تواند نيمى از راه صعود را طى كند. بازيكنان تيم ملى ايران هم در آن ديدار هر چه دارند رو مى كنند تا تيم ملى با شكست كره جنوبى، راه خود را براى صعود به جام جهانى هموارتر كند. نكونام در پايان در مورد نقش لژيونرها در آن ديدار مهم گفت: هر ۲ تيم بازيكنان لژيونر خوبى دارند كه تجربه آنها مى تواند در مواقع مهم به كمك تيم خود بيايد، البته آنها تنها يك بازيكن هستند و نمى توانند نتيجه بازى را تعيين كنند. مطمئنا در آن مسابقه حساس تيمى كه در كارهاى گروهى موفق تر باشد، مى تواند پيروز شود. اگر اينگونه نبود، تيم ها با همان ۴ ، ۵ بازيكن لژيونر خود به ميدان مى رفتند!
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 18:6  توسط شقایق  | 

نكونام: از امروز با تيم شروع مى كنم

ايران ورزشى- جواد نكونام در گفت وگويى در رابطه با آخرين وضعيت خود و مصدوميتش گفت: «بعد از معاينه و گرفتن عكس از پاى مصدومم مشخص شد كه مشكل من جدى نيست و تنها ناخن پايم آسيب ديده است.
206352.jpg

به همين دليل هم ديروز استراحت كردم و چنانچه مشكل خاصى به وجود نيايد از امروز (چهارشنبه) در تمرينات تيمم حضور پيدا مى كنم. نكونام در خصوص بازى ايران و تايلند هم گفت: من در اين مسابقه نمى توانستم كنار ديگر بازيكنان باشم اما اميدوارم تيم ملى در اين مسابقه هم نتيجه خوبى بگيرد و با صدرنشينى در گروه به راحتى جواز صعود به جام ملت ها را به دست بياوريم.»
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 18:5  توسط شقایق  | 

جواد نكونام مصدوم شد.

جواد نكونام در ديدار اوساسونا مقابل ويارئال دچار مصدوميت شد و از زمين بيرون رفت. جواد نكونام هافبك ايرانى تيم فوتبال اوساسونا ديشب در ديدار با ويارئال در هفته بيستم رقابت هاى لاليگا دچار مصدوميت و مجبور به ترك زمين شد.نكونام در دقيقه ۸۶ ديدار به دليل تكل بازيكن ويارئال، جاى خود را به سانى، ديگر بازيكن اوساسونا داد. هنوز از ميزان مصدوميت بازيكن كليدى اوساسونا كه در اين فصل از رقابت ها ۵ گل براى تيم خود به ثمر رسانده اطلاعى در دست نيست. تيم فوتبال اوساسونا در حالى كه تا دقيقه ۹۰ از ميزبان خود ويارئال عقب بود، بازى را به تساوى كشيد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 16:50  توسط شقایق  | 

نبايد اعتراض ضد صهيونيستي كانوته را با معيارهاي خشك فيفا سنجيد.

ملي‌پوش ايراني اوساسونا اسپانيا از حركت بازيكن تيم سويا حمايت كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس، جواد نكونام در گفت و گو با روزنامه ماركا؛ عنوان كرد: حركت برادر مسلمان من فردريك كانوته بسيار ارزشمند است. از او به خاطر شجاعت در حمايت از مردم غزه متشكرم. او از فلسطين حمايت كرد؛ چون انسانيت در وجودش موج مي‌زند. از او متشكرم و اميدوارم ارزش كار او با معيارهاي خشك فيفا سنجيده نشود. ما همه به خاطر غزه و فاجعه بوجود آمده ناراحتيم و مي‌خواهيم از هر راه ممكن همدردي خود را با آنها ابراز كنيم.
بازيكن ايراني تيم منطقه شمالي پامپولونا درباره بازي برابر بارسلونا گفت: براي شكست دادن بارسلونا متحد شده‌ايم. اطمينان داريم اين تيم را شكست خواهيم داد.
وي افزود: حتي يك امتياز هم دراين بازي مهم از دست نمي‌دهيم. اين يك بازي بسيار مهم است و ما بايد آرامش خود را حفظ كنيم. بايد بدانيم صبر هواداران ديگر لبريز شده است.
نكونام درباره راه شكست دادن بارسلونا گفت: ما در زمين خود بازي مي‌كنيم و از حمايت هواداران برخوردار هستيم. بايد با آرامش كار كنيم و اتحاد تيمي را از دست ندهيم. هرگز به نام بازيكنان بارسلونا اهميت نمي‌دهيم. البته هميشه به حريف احترام مي‌گذاريم اما اوساسونا در اين بازي از بارسلونا بزرگتر است.
وي در مورد حضور ليونل مسي در بارسلونا گفت: بارسلونا فقط يك بازيكن نيست. آنها يك تيم هستند. ما مقابل بارسا صف‌آرايي مي‌كنيم نه مقابل مسي. اطمينان دارم كه بارسلونا را شكست مي‌دهيم.
وي در ادامه افزود:‌ متاسفانه امتيازات مهمي را تاكنون از دست داده‌ايم اما ديگر كافي است و بايد با تمام قدرت به سوي جلو حركت كنيم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم بهمن 1387ساعت 20:54  توسط شقایق  | 

گلزني بالاي سر كاناوارو و استفاده از ويژگي خاص.

منابع مهم خبري دنيا از درخشش بازيكنان ايراني تيم اوساسونا اسپانيا در بازي با تيم رئال مادريد تمجيد كردند.


به گزارش خبرگزاري فارس، خبرگزاري آسوشيتدپرس در گزارشي در مورد بازي يكشنبه شب تيم هاي اوساسونا و رئال مادريد از هفته نوزدهم لاليگا نوشت: نخستين گل بازي توسط جواد نكونام، هافبك ايراني اوساسونا زده شد. او در ورزشگاه سانتياگو برنابئو، پس از يك سانتر، بالاتر از مدافعان مياني رئال مادريد همچون كاناوارو با سر گل زد.
همچنين روزنامه تايمز لندن در گزارشي كوتاه نوشت: نكونام كه قابليت گلزني با ضربات شوت و سر را دارد،‌ مقابل رئال مادريد از ويژگي خاص خود استفاده كرد و با ضربه سر مقابل كاناوارو پيروز شد.
سايت اخبار فوتبال جهان نيز عنوان كرد: بازيكنان اوساسونا به حمايت از گلي كه نكونام زد، نپرداختند و در حالي كه با گل اين بازيكن ايراني يك بر صفر در سانتياگوبرنابئو از ميزبان پيش افتادند، يك باره 3 گل پذيرا شدند.
ديدار دو تيم رئال و اوساسونا با برد 3 بر يك تيم رئال مادريد به پايان رسيد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم بهمن 1387ساعت 20:52  توسط شقایق  | 

جشن در اساسونا

سلام
من واقعا شرمنده هستم که آپ نمی کنیم
به خدا انقد درس داریم که وقت نمی کنیم!!!حسابی شرمنده
حالا امروز چند تا خبر دارم ولی اول از همه تبریک می گم که نکونام نامزد بهترین بازیکن سال آسیا شده

................................................................................................

"ال موندو": "نکونام" و "شجاعي"، اوساسونا را جهاني کرده اند
روزنامه ورزشي "ال موندو ديپورتيوو" چاپ اسپانيا در گزارشي از دو بازيکن ايراني تيم فوتبال اوساسوناي اين کشور نوشت: آنها اوساسونا را به يک تيم جهاني تبديل کرده اند.
ال موندو مي نويسد: اوساسونا به دليل حضور "جواد نکونام" و "مسعود شجاعي" محبوبيت زيادي در ايران به دست آورده است.
نکونام اولين ايراني بود که توانست در سال 2006 در لاليگا حضور پيدا کند و در همين فصل عنوان بهترين بازيکن اوساسونا را به خود اختصاص داد. اين باشگاه با توجه به عملکرد فوق العاده او، امسال مسعود شجاعي را نيز به خدمت گرفت. هر دوي اين بازيکنان خيلي زود خود را با شرايط زندگي در پامپلونا وفق داده اند و اگرچه بيشتر هم تيمي هاي آنها در خانه هاي شخصي شان در حومه شهر زندگي مي کنند، آنها محله قديمي مرکز شهر را براي خريد آپارتمان انتخاب کرده اند تا نزديک يکي از مکان هاي مورد علاقه شان يعني "ال کورتته اينگل" باشند.
آنها به دليل تفاوت هاي فرهنگي با ديگر بازيکنان اوساسونا در مورد هر چيزي به غير از فوتبال خيلي کم صحبت مي کنند.
جواد نکونام سه سال پيش که وارد پامپلونا شد گفت به دليل شغل پدرش که يک نظامي بود، در قلب جنگ تحملي عراق عليه ايران بزرگ شده و حتي گاهي هنگام حملات هوايي عراق نيز به بازي فوتبال ادامه مي داده است. وي علاوه بر اين در کودکي هنگامي که در خانه مشغول بازي با برادرش بود، به خاطر آتش سوزي تا نزديک مرگ رفت و 9 ماه به خاطر اين حادثه در بيمارستان بستري شد.
فوتبال هميشه راه گريز او بوده به طوريکه وقتي فقط 17 سال داشت با باشگاه پاس قرارداد امضا کرد. نکونام سپس در رشته تربيت بدني در دانشگاه به تحصيل پرداخت اما به دليل فوتبال مجبور شد فعاليت هاي آکادميک خود را رها کند اما قصد دارد بعد از خداحافظي از فوتبال، تحصيلات خود را از سر بگيرد.
اين بازيکن 28 ساله شخصيت آرامي دارد و به دليل آشنايي اندک با زبان اسپانيايي گاهي نقش مترجم را هم براي مسعود ايفا مي کند اما هنوز ترجيح مي دهد حرف هايش را در کنفرانس هاي خبري توسط مترجمش بزند.
روزنامه ال موندو در خاتمه اين گزارش، خاطر نشان کرد:‌ اين دو بازيکن ايراني تيم اوساسونا را به يک تيم جهاني تبديل کرده اند

هفتمين فهرست AFC اعلام شد نکونام و صادقي نامزد کسب عنوان بهترين بازيکن سال آسیا
خبرگزاري فوتبال ايران - جواد نکونام هافبك ايراني باشگاه اوساسونا و ابراهيم صادقي‌ هافبك سايپا در فهرست نامزدهاي کسب بهترين بازيکن سال فوتبال آسيا در سال 2008 قرار دارند.
کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) روز جمعه فهرست جديد نامزدهاي بهترين بازيکن سال فوتبال آسيا را بر اساس قضاوت کارشناسان فني اعلام کرد. بر اساس اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا،‌ نظرات طرفداران نيز از ماه سپتامبر مدنظر اين کنفدراسيون قرار خواهد گرفت که آراء آنان نقش موثري در جابجايي اين فهرست خواهد داشت.فهرست اعلام شده هفتمين ليست برترين ها است و در مراحل بعدي اين انتخاب تكميل مي شود. به نظر مي رسد نكونام با توجه به درخشش در تركيب اوساسونا شانس زيادي براي رقابت با ساير نفرات موجود در اين ليست دارد. فهرست نامزدهاي بهترين بازيکن سال آسيا بدين شرح است :
1- احمد عجب ( القادسيه کويت – کويت)
2- علي حبسي ( عمان و بولتون انگلستان)
3- اندرس سباستين سوريا کوينتانا ( قطر و باشگاه قطر)
4- ابراهيم صادقي ( ايران و سايپا ايران)
5- هونگ يونگ جو ( کره شمالي و اف کي بزانيجا صربستان)
6- اسماعيل مطر ( امارات و الوحده امارات)
7- جواد نکونام ( ايران و اوساسونا اسپانيا)
8- جهاد حسين ( سوريه و کويت اس سي کويت)
9- کيم دو هون ( کره جنوبي و وست براموويچ انگلستان)
10- کاسين هيتايراتانکول ( تايلند و چونبوري تايلند) 11
- اوديل احمدوف ( ازبکستان و پاختاکور ازبکستان)
12- محمود کرکار ( سوريه و الاتحاد سوريه)
13- ميتسو اوگاساوارا ( ژاپن و کاشيما آنتلرز ژاپن) 14
- نانتاوات تائنسوپا( تايلند و کرونگ تاي بانک تايلند)
15- ناتان برنز ( استراليا و آ ا ک آتن يونان)
16- سرور جپاروف ( ازبکستان و کوروچي / بنياد کار ازبکستان)
17- ياسر القحطاني ( عربستان و الهلال عربستان)
18- يوجي ناکازاوا ( ژاپن و يوکوهاما اف مارينوس ژاپن)
19- زين الدين تاجيف ( ازبکستان و پاختاکور ازبکستان) بهترين بازيکن فوتبال آسيا در سال 2008 ، پنجم آذر ماه سالجاري طي آيين ويژه اي در شهر شانگهاي چين معرفي خواهد شد
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 16:15  توسط شقایق  | 

گروه طرفداران نکونام

سلام به همه دوستان نکونامی
لطف کنید از طریق لینک زیر در گروه طرفداران نکونام عضو شین تا بیشتر با هم در ارتباط باشیم
عضویت
ممنون از اینکه همراه ما هستید

 
+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور 1387ساعت 13:17  توسط شقایق  | 

جواد نكونام: همواره مي‌خواستم رهبر تيم باشم

كاپيتان تيم ملى در گفت و گو با ماركا
نكونام: به زودى مرد اول اوساسونا مى شوم

حامد مومنى

بازى هاى درخشان جواد نكونام در دو هفته آغازين لاليگا حالا نه تنها سيگاندا بلكه هم تيمى هاى او را هم به تحسين كاپيتان تيم ملى كشورمان واداشته است.
نكونام كه در بازى هفته اول تك گل اوساسونا مقابل نايب قهرمان فصل پيش لاليگا را به ثمر رساند انتظار نمى رفت با توجه به حضورش در تيم ملى و به خاطر خستگى ديدار مقابل عربستان در هفته دوم نيز در تركيب تيمش به ميدان رود.
با اين وجود خوزه آنخل سيگاندا كه اعتقاد خاصى به دو ايرانى تيمش به خصوص جواد نكونام دارد او را از ابتدا در تركيب ثابت به ميدان فرستاد تا كاپيتان تيم ملى در دومين بازى اوساسونا ۹۰ دقيقه براى تيمش بازى كند. نكونام كه در اين ديدار هم بسيار خوب ظاهر شد ميانه ميدان را در تمام طول بازى در اختيار داشت و بسيار بدشانس بود كه نتوانست دومين گل فصلش را به ثمر برساند.
هافبك خلاق ايرانى اوساسونا مقابل مايوركا چند فرصت گلزنى خوب به دست آورد و در اوج بدشانسى ضربه پاى راستش در نيمه دوم به تيرك دروازه حريف خورد تا تعداد گل هاى او همچنان در عدد يك ثابت بماند. عملكرد درخشان نكو در مصاف با مايوركا بحث شد تا روزنامه اسپانيايى «ناوارا» بالاترين نمره را در ميان بازيكنان اوساسونا به او بدهد تا كاپيتان تيم ملى عنوان بهترين بازيكن تيمش را به دست آورد. پس از اين انتخاب روزنامه هاى ماركا و ناوارا روزگذشته در مطالبى جداگانه به چاپ مصاحبه اى با جواد نكونام و بيان آخرين اظهارنظر سيگاندا درباره او پرداخته است. علاوه بر اين در گزارش كوتاهى تعريف و تمجيد ياروسلاو پلاسيل بازيكن اهل جمهورى چك اوساسونا درباره نكونام نيز روى خروجى سايت ناوارا قرار گرفته است. «تلاش زيادى كرديم تا دو بازى اولمان را با پيروزى پشت سر بگذاريم. دوست داشتيم هر دو را ببريم. شايد در بازى اول خيلى شايسته پيروزى نبوديم ولى در بازى با مايوركا بايد برنده مى شديم. ديگر از اين به بعد نبايد فرصت هايمان را از دست بدهيم. اگر برابر مايوركا تنها از يكى دو فرصتمان خوب استفاده مى كرديم برنده بازى بوديم.»
اينها صحبت هاى اوليه هافبك خلاق اوساسونا است. او حالا با اطمينان بيشترى از بازى هاى آينده تيمش صحبت مى كند. نكونام مى گويد با وجود سرماخوردگى اش واجباتش در ماه رمضان را هم به جا مى آورد.
او معتقد است با اين وجود با توجه به پايان يافتن دوران مصدوميتش كه باعث شد تقريبا تمام بازى هاى فصل گذشته را از دست بدهد حالا با انگيزه اى فراوان در خدمت اوساسونا است: «بعد از پشت سرگذاشتن يك فصل بسيار بد، امسال بايد بيشترين تعداد بازى هاى ممكن را براى اوساسونا انجام دهم. بعد از پايان يافتن مصدوميتم فعلا فقط دو بازى براى اوساسونا انجام داده ام، البته شش بار هم در تيم ملى بازى كرده ام و در مجموع از اينكه دوباره مى توانم بازى كنم احساس بسيار خوبى دارم.»
نكونام كه بدون شك تا اينجاى فصل برجسته ترين بازيكن اوساسونا بوده است معتقد است تيمش بايد همين راهى را كه در پيش گرفته ادامه دهد تا به وضعيت فصل پيش دچار نشود: «فعلا فقط دو بازى انجام داده ايم و نمى توان درباره چيزى قضاوت كرد ولى در اين دو بازى بد كار نكرده ايم و بايد همين مسير را ادامه دهيم. دوست دارم از فرصتى كه باشگاه در اختيار من قرار داده بيشترين استفاده را بكنم. خوشحالم از اينكه مسؤولان و مربيان اوساسونا به من اعتماد كرده اند. البته هنوز به مرز آمادگى صددرصد نرسيده ام ولى سعى مى كنم به بهترين شكل ممكن پاسخ اعتماد مربيان را بدهم.»
كاپيتان تيم ملى ايران كه از حضور مسعود شجاعى در اوساسونا بسيار خوشحال است اميدوار است حضور او در اوساسونا به هر دوى آنها براى تثبيت جايگاهشان در تركيب اصلى اوساسونا كمك كند: «البته كه از حضور مسعود بسيار خوشحالم. چه كسى دوست ندارد در يك تيم خارجى يك هموطن و هم بازى اش در تيم ملى را در كنار خود داشته باشد من دو سال در اوساسونا تنها بودم ولى حالا با حضور مسعود ديگر چنين حسى ندارم. مطمئنا حضور او به من خيلى كمك مى كند. ما در اينجا با هم زندگى مى كنيم و خوشبختانه مسعود خيلى زود با دوستان من رابطه برقرار كرد. من هميشه به او اعتماد كرده ام و دوست دارم او هم در اوساسونا به جايگاه ثابتى دست يابد. اميدوارم مربيان تيم به او هم اعتماد بيشترى كنند و مسعود بتواند بيشتر از اينها به اوساسونا كمك كند.»
هافبك ايرانى اوساسونا درباره طرفداران جديد اين تيم در ايران نيز مى گويد: «فوتبالدوستان ايرانى با حضور هر كدام از بازيكنان مورد علاقه شان در تيم هاى اروپايى طرفدار آن تيم مى شوند و حالا با حضور من و مسعود در اسپانيا، اوساسونا طرفداران زيادى در ايران پيدا كرده است و اين موضوع باعث خوشحالى من و مسعود است.

نكو در پاسخ به اين سوال كه آيا دوست دارد رهبرى بازيكنان اوساسونا را در زمين به عهده بگيرد و فرمانده خط ميانى تيمش باشد نيز مى گويد: «هدف اصلى من بازى براى تيم و به دست آوردن نتايج خوب است. بعد از اين قطعا دوست دارم رهبرى بازيكنان را به عهده بگيرم و براى به دست آوردن اين موقعيت سخت تلاش مى كنم. دوست دارم به اين وسيله به اوساسونا كمك كنم تا بهترين بازى هايش را انجام داده و بهترين نتايج ممكن را بگيرد. اگر همه چيز خوب پيش برود و دوباره با مصدوميتى ديگر روبه رو نشوم خيلى زود مى توانم به مرد اول اوساسونا تبديل شوم.»
هافبك مورد علاقه سيگاندا در پايان اظهار اميدوارى كرد تا تيمش در ديدار اين هفته برابر والنسيا بازى خوبى به نمايش بگذارد: «دو بازى انجام داده ايم و حالا با انگيزه اى فراوان منتظر بازى هاى بعدى هستيم. اين هفته تمام تمركزمان به والنسيا است و با تمام قوا به مصاف والنسيا مى رويم. من اينجا كاملا احساس راحتى مى كنم و احساس مى كنم در خانه هستم. حمايت خوب باشگاه هم باعث شده تا با خيال راحت فقط به بازى كردن فكر كنم. اميدوارم مثل دو هفته گذشته اين هفته هم بتوانيم از والنسيا امتياز بگيريم.

................................................................

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران سرويس: ورزشي - فوتبال
جواد نكونام هافبك ايراني اوساسونا گفت:
«همواره مي‌خواستم رهبر تيم باشم.»

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نكونام كه در دو ديدار پيشين تيمش در رقابت‌هاي لاليگا يك گل به ثمر رسانده است، گفت: «ما تلاش كرديم دو بازي نخست را با پيروزي پشت سر بگذاريم و بايد برابر مايوركا پيروز مي‌شديم. هيچ چيز را از دست نخواهيم داد.» وي ادامه داد: «تنها دو بازي انجام داده‌ايم و براي پيش‌بيني خيلي زود است. اما، همگي بايد در يك جاده مشترک گام برداريم.»
نكونام افزود: «همواره مي‌خواستم رهبر تيم باشم و رسيدن به اين هدف براي من سال‌ها به طول انجاميد، من به خودم اطمينان دارم و همين مساله توانايي‌ام در رهبري و هدايت را بالا مي برد.»
هافبك ايراني اوساسونا خاطرنشان كرد: «هدف من بازي براي تيم و بدست آوردن نتايج خوب است. رسيدن به اين اهداف من را خوشحال مي‌كند و باعث مي‌شود كه براي رسيدن به آن تلاش بسياري كنم، در نتيجه تيم خوب عمل كرده و تا آنجايي كه بتواند رو به جلو پيش خواهد رفت.»
+ نوشته شده در  شنبه سی ام شهریور 1387ساعت 11:21  توسط شقایق  | 

بدون شرح

البرز ورزشی:
فکر نمی کردم توپ به من برسد.نکونام:شجاعی را خدا فرستاد.
گل:
نکونام:این گل را بو کشیده بودم،انگار می دانستم توپ شجاعی می آید روی سر من.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور 1387ساعت 18:2  توسط شقایق  | 

World Cup: Neko scored for Iran

This new season has begun amazingly for Javad Nekounam. He scored last sunday for Osasuna against Villarreal and he repeated on saturday against Saudi Arabia in the opening game of the qualifiers for World Cup 2010.

 

The Iransuna connection worked once again, this time not in Pamplona but in Riyadh. A ball from a corner kick was touched by Masoud Shojaei and Javad hit the cross staight into the goal with a strong header. It was the drawing goal. Iran begun their way to the World Cup with a nice result against one of the most important rivals of the group


شجاعي و نكونام زودتر از ساير ملي پوشان به تهران بازمي‌گردند


خبرگزاري فوتبال ايران – دو لژيونر تيم‌ملي ايران زودتر از ساير اعضاي تيم عربستان را ترك خواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران، مسعود شجاعي و جواد نكونام رأس ساعت 30/14 بعدازظهر دوشنبه (امروز) از طريق فرودگاه جده به تهران مي‌آيند.شجاعي و نكونام ظهر سه‌شنبه از تهران راهي تركيه خواهند شد تا از طريق اين كشور همسايه راهي اسپانيا شوند
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم شهریور 1387ساعت 11:38  توسط شقایق  | 

جواد نكونام: می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزن

جواد نكونام كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی مقابل عربستان گفت: كسب یك امتیاز از میدان دشوار ریاض نتیجه‌ی مناسبی است

فاینال اسپورت نیوز- جواد نكونام كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی مقابل عربستان گفت: كسب یك امتیاز از میدان دشوار ریاض نتیجه‌ی مناسبی است.
جواد نكونام در گفت‌وگو با ایسنااظهار كرد: در روز بازی با عربستان شرایط متفاوتی به وجود آمده بود. ما نیمه‌ی اول به ویژه 15 دقیقه‌ی نخست را بسیار بد شروع كردیم و تیم حریف موقعیت‌های گلزنی را بدست آورد. با این حال در نیمه‌ی دوم با صحبت‌هایی كه كادرفنی انجام داد و تغییراتی كه ایجاد شد، توانستیم عملكرد بهتری ارایه كنیم. در این نیمه وضعیت من به مراتب بهتر از نیمه‌ی اول بود و تیم برتر میدان بودیم. به غیر از تك گلی كه به ثمر رساندیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری را به ثمر برسانیم.
نكونام درباره‌ی صحنه‌ای كه تك گل ایران را به ثمر رساند، گفت: زمانی كه جباری پشت ضربه‌ی كرنر ایستاد و توپ با ضربه‌ی سر شجاعی در آستانه‌ی خارج شدن از زمین بود، احساس كردم كه می‌توانم از این وضعیت موقعیت خطرناك ایجاد كنم. خوشبختانه این كار انجام گرفت و توانستم با همكاری بازیكنان تك گل ایران را به ثمر برسانم.
 وی درباره‌ی زمان بازگشتش به اسپانیا گفت: پس از حضور در مدینه و مكه به همراه دیگر بازیكنان به تهران بازخواهم گشت و از آنجا به همراه مسعود شجاعی به اسپانیا خواهیم رفت
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور 1387ساعت 9:9  توسط شقایق  | 

ادامه پست قبلی

نكونام:شجاعي آينده درخشاني
من پنالتي‌زن اول اوساسونا هستم
خبرگزاري فوتبال ايران - درخشش دو بازيكن ايراني اوساسونا باعث شد تا اين تيم در اولين بازي لاليگا از يك شكست خانگي مقابل ويارئال نجات پيدا كند. اوساسونا با يك گل از حريف عقب بود ولي شعاعي با ورودش به زمين پنالتي گرفت تا نكونام گل تساوي را وارد دروازه حريف كند. نكونام در گفت‌وگو با خبرگزاري فوتبال ايران، ابتدا در خصوص بازي مي‌گويد: «اصلاً دوست نداشتم كه در اولين بازي آن هم در شرايطي كه ميزبان بوديم امتياز از دست بدهيم ولي متأسفانه بدشانس بوديم. ما موقعيت‌هاي زيادي را از دست داديم كه اگر تبديل به گل مي‌شد خيلي راحت 3 امتياز را مي‌گرفتيم ولي خدا را شكر كه نباختيم و حداقل يك امتياز گرفتيم.» نكونام كه گل تساوي اوساسونا را وارد دروازه ويارئال كرد، در پاسخ به اين سئوال كه آيا در اين فصل پنالتي‌زن اول اوساسونا هستي مي‌گويد: «بله، من پنالتي‌زن اول هستم و سيگاندا اين وظيفه را به من محول كرده است. در بازي با ويارئال هم با اطمينان از اينكه توپ گل مي‌شود پشت ضربه ايستادم و هيچ استرسي ندارم.» هافبك ايراني اوساسونا در مورد عملكرد مسعود شجاعي در اين بازي ادامه مي‌دهد: «من قبلاً هم گفت كه شجاعي آينده درخشاني دارد و او در اين بازي خيلي چيزها را ثابت كرد. مسعود پس از ورود به زمين جريان بازي را عوض كرد و نقش مهمي در تاكتيك تهاجمي تيم ما داشت.» نكونام كه پس از اين بازي تمرينات اوساسونا را براي بازي ايران و عربستان ترك كرد، در مورد ديدار حساس تيم‌ملي مي‌گويد: «به نظر من عربستان حريف خطرناكي است و قبل از هر چيزي بايد مقابل اين تيم حرفه‌اي و باهوش باشيم. ايران از لحاظ مهره‌اي خيلي قوي‌تر از عربستان است و اگر اتفاق خاصي نيفتد مي‌توانيم با امتياز اين كشور را ترك كنيم.» نكونام در خصوص غيبت مهدوي‌كيا و علي كريمي در تيم‌ملي مي‌گويد: «من به عنوان بازيكن در اين مورد نظر نمي‌دهم چون تصميم سرمربي تيم‌ملي از همه چيز مهمتر است.»
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم شهریور 1387ساعت 12:1  توسط شقایق  | 

نکونام:در عربستان تساوی بهترین نتیجه است

سلام
ببخشید که انقد تند تند آپ می کنیم!!!چاره ای نیست
امروز می خواستم جدیدترین مصاحبه آقای نکونام رو براتون بذارم
متاسفانه کپی نمیشه
اینا لینکاشن...خودتون سر بزنین
قسمت اول
قسمت دوم
امیدوارم خوشتون بیاد+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم شهریور 1387ساعت 9:6  توسط شقایق  | 

ミ★ミعکس سلطان جواد و مسعودミ★ミ

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم شهریور 1387ساعت 0:58  توسط شقایق  | 

ミ★ミعکس جوادミ★ミ

***در صورت باز نشدن *•¤●ღعکس جوادღ●¤•* بر روی نوشته زیر کلیک کنید تا واستون بیاد***

http://irapic.com/uploads/1219897179.jpg

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم شهریور 1387ساعت 12:48  توسط شقایق  | 

مطالب قدیمی‌تر